۲۱ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۱:۰۷
کد خبر: ۷۳۱۰۶
به کمک دوربین های ۳۶۰درجه؛
ایالت کالیفرنیا یک برنامه با کمک هوش مصنوعی راه اندازی کرده که با استفاده از تصاویر دوربین های۳۶۰درجه هرگونه رویداد غیرمعمول را برای مقابله با آتش سوزی های حیات وحش شناسایی می کند.

به گزارش پایداری ملی به نقل از خبرگزاری مهر، هوش مصنوعی و تغییرات آب وهوایی دو پدیده ساخت انسان هستند که می توانند حیات روی زمین را ار بین ببرند. البته به نظر می رسد هوش مصنوعی علاوه بر قابلیت ویرانی می تواند با پیامدهای تغییرات آب وهوایی نیز مقابله کند.

اداره جنگلداری و حفاظت از آتش سوزی ایالت کالیفرنیا از طرحی جدید خبر داد که با کمک هوش مصنوعی آتش سوزی در حیات وحش را ردیابی می کند. برنامه Alert California با همکاری دانشگاه کالیفرنیا در سن دیگو ابداع شده و بازخوردهای ۱۰۳۲دوربین ۳۶۰ درجه و هوش مصنوعی را برای شناسایی هرگونه رویداد غیرمعمول به کار می گیرد.

در مرحله بعد سیستم به سرویس های اورژانسی و مقامات اطلاع می دهد تا بررسی شود که آیا آتش سوزی احتمالی نیاز به واکنش دارد یا خیر.

این برنامه در ماه جولای راه اندازی شد و تاکنون حداقل یک آتش سوزی احتمالی در حیات وحش را سرکوب کرده است. در این رویداد، یک دوربین آتش سوزی کوچکی را در ساعت ۳ بامداد در منطقه دورافتاده پارک جنگلی ملی کلیولند واقع در شرق سن دیگو رصد کرد. هوش مصنوعی با رصد آتش سوزی به یک فرمانده آتش نشانی خبر داد و وی نیز حدود ۶۰ آتش نشان همراه چند موتور، ۲ بولدوزر و دو تانکر آب را به محل فرستاد. به گفته مقامات این آتش سوزی ظرف ۴۵ دقیقه خاموش شد.

در وب سایت فناوری Alert California ذکر شده این سیستم از اسکن های لیداری استفاده می کند که توسط هواپیماها و پهپادها ثبت شده اند و در مرحله بعد اطلاعاتی دقیق و سه بعدی از سطح فراهم می کند. این داده ها با ویژگی های فیزیکی ترکیب می شوند تا اطلاعات بیشتری درباره توده زیستی جنگلی و کربن در ایالت کالیفرنیا به دست آید و از این طریق با هر گونه آتش سوزی مقابله می شود.

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر