۲۰ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۳:۳۸
کد خبر: ۷۳۰۹۱
پیش از ظهر دیروز (پنجشنبه) انفجار در بخش ذوب مجتمع صنعتی فولاد اسفراین سبب مصدومیت ۸ نفر و خسارت به تجهیزات شد.

به گزارش پایداری ملی به نقل از ایسنا، مدیرعامل مجتمع صنعتی اسفراین با تایید این موضوع اظهار کرد: حوالی ساعت ۱۱ امروز پنجشنبه ۱۹ مردادماه، نشت لحظه‌ای آب سبب انفجار در بخش ذوب مجموعه شد.

علیرضا ارغائی اظهار کرد: از آنجایی که مواد مذاب به آب حساس است و در مجاورت هم قرار گرفتن آن‌ها سبب بروز انفجار می‌شود، حادثه مذکور رخ داد و سبب مصدومیت تعدادی از پرسنل مجموعه شد.

وی افزود: ۶ نفر از پرسنل مجموعه به دلیل موج انفجار دچار خسارت‌های جزئی شدند که پس از اعزام به بیمارستان به صورت سرپایی درمان شدند. یک نفر نیز دچار سوختگی سطحی شد که تحت مداوا قرار دارد.

وی ادامه داد:، اما یک نفر دیگر از پرسنل دچار سوختگی جدی از ناحیه دست، صورت و گردن شده است و به دلیل اصابت قطعات ریز شیشه نیز مجروح شده است که به بیمارستان امام رضا (ع) مشهد اعزام شده است تا امر مداوای پیگیری شود.

مدیرعامل مجتمع صنعتی اسفراین گفت: میزان دقیق خسارت به لحاظ ریالی مشخص نیست، اما تعمیر تجهیزات آغاز شده است تا تولید دچار وقفه نشود.

وی بیان کرد: این حادثه در کوره EAF رخ داده است که در داخل آن قراضه‌های آهن و آهن اسفنجی وجود دارد که توسط جریان قوی الکتریسیته به حالت مذاب در می‌آیند و یکی از حساسترین قسمت کارخانه به حساب می‌آید.

ارغائی تاکید کرد: این حادثه می‌توانست خسارت بسیار جبران ناپذیری به دنبال داشته باشد، اما با ورود به موقع همکاران ایمنی و آتش نشانی، اقدامات لازم انجام شد و اکنون تعمیرات تجهیزات نیز آغاز شده است.

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر