۱۷ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۵:۵۷
کد خبر: ۷۳۰۸۳
جانشین وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح از برنامه‌ریزی این وزارتخانه برای ایجاد نیروگاه‌های تجدیدپذیر شامل نیروگاه‌های خورشیدی و بادی خبر داد.

به گزارش پایداری ملی به نقل از دفاع پرس، فاز اول پروژه ۳۰۰ مگاواتی تأمین برق خورشیدی وزارت دفاع در راستای استفاده از انرژی برق پاک و صیانت از محیط زیست با حضور سردار سرتیپ پاسدار «مهدی فرحی» جانشین وزیر دفاع و «مهدی نامجوی» معاون مهندسی و پدافند غیرعامل وزارت دفاع افتتاح شد.

سردار سرتیپ فرحی در حاشیه این مراسم با اشاره به مسئولیت‌های اجتماعی وزارت دفاع در راستای حفظ محیط زیست و کاهش آلودگی هوا گفت: این وزارتخانه در جهت انجام این مسئولیت‌ها و وظایف اجتماعی، برای ایجاد نیروگاه‌های تجدیدپذیر شامل نیروگاه‌های خورشیدی و بادی برنامه‌ریزی کرده است.

وی ادامه داد: در حوزه‌ی نیروگاه‌های خورشیدی یک برنامه چهار ساله برای تأمین ۳۰۰ مگاوات برق تنظیم شده است که بخش اول آن امروز به بهره‌برداری رسید.

جانشین وزیر دفاع عنوان کرد: صنایع دفاعی در حوزه توسعه فناوری‌های نوین و ورود به عرصه‌های نواوری گام‌های بلندی برداشته است که با توجه به کاربرد‌های متفاوتی این فناوری‌ها می‌توان با سرریز فناوری از این نوآوری‌ها در راستای تأمین انرژی پاک نیز استفاده کرد؛ بنابراین گزارش، فاز اول این پروژه در مساحت ۷۰۰ متر مربع با ظرفیت ۱۴۰ کیلو وات و با سرمایه گذاری ۴۰ میلیاردی به بهره‌برداری رسید.

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر