۱۱ مرداد ۱۴۰۲ - ۰۹:۴۸
کد خبر: ۷۳۰۳۵
سردار تنگسیری در حاشیه رزمایش نیروی دریایی سپاه:
فرمانده نیروی دریایی سپاه گفت: همه کشور‌ها نسبت به حدود و ثغور جغرافیایی خود حساسیت دارند و ما هم در خصوص حفاظت و حراست از تمامیت سرزمینی میهن اسلامی، ذره‌ای کوتاهی نمی‌کنیم.

به گزارش پایداری به نقل از خبرگزاری مهر، سردار علیرضا تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران امروز (چهارشنبه) طی گفت‌وگویی در حاشیه برگزاری «رزمایش اقتدار و پدافند دفاع مستحکم نیروی دریایی سپاه» مزین به نام سردار شهید اسحاق دارا، در جزیره بوموسی و گرم‌ترین روز سال جاری، اظهار داشت: جزایر خلیج فارس نگین درخشانی هستند که تا ابد بر تارک آب و خاک میهن اسلامی ما می‌درخشند.

دریادار تنگسیری افزود: جزایر خلیج فارس، ناموس ملت بزرگ ایران اسلامی هستند و ما فرزندان این ملت غیور موظف هستیم از نوامیس خود دفاع کنیم.

فرمانده نیروی دریایی سپاه تصریح کرد: امنیت منطقه خلیج فارس منفعت مشترک کشور‌های خلیج فارس است. ما کشور‌های خلیج فارس منافع مشترکی داریم، ما با هم برادر و همسایه‌ایم، امنیت اینجا به نفع همه ما است. اگر خلیج فارس که سرشار از منابع غنی انرژی است، امن باشد، همه ما و حتی همه جهان از ثمرات این امنیت بهره مند می‌شوند.

سردار تنگسیری گفت: خلیج فارس متعلق به همه کشور‌های این منطقه است و همه کشور‌ها نسبت به حدود و ثغور جغرافیایی خود حساسیت دارند و ما هم در خصوص حفاظت و حراست از تمامیت سرزمینی میهن اسلامی، ذره‌ای کوتاهی نمی‌کنیم. چرا که نسل‌های آینده ما را نخواهند بخشید، همان‌گونه که قبل از انقلاب هم وادادگی‌هایی که اتفاق افتاده بود، امروز مایه تأسف و تأثر ملت عزیز و شرافتمند ما را به همراه داشته است.

فرمانده نیروی دریایی سپاه با اشاره به اینکه کشور‌های فرامنطقه‌ای نباید ثبات امنیت این منطقه حساس را با القا توهمات تفرقه افکنانه دچار خدشه کنند، تصریح کرد: کشور‌های منطقه باید بسیار مواظب باشند و مدبرانه خود را از شر توطئه‌ها و نقشه‌های شوم تفرقه‌افکنانه کشور‌های فرامنطقه‌ای باز بدارند؛ چرا که آن‌ها به هیچ وجه خیرخواه ملت و دولتی نبوده و نخواهند بود و این موضوع تأسف‌آور در طول تاریخ جهان متأسفانه به کثرت تکرار و تجربه شده است.

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر