۱۰ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۵۹
کد خبر: ۷۳۰۳۱
سخنگوی دولت از موافقت دولت با تعطیلی چهارشنبه و پنجشنبه هفته جاری با توجه به گرمای بی‌سابقه هوا خبر داد.

به گزارش پایداری ملی، علی بهادری جهرمی در صفحه شخصی خود در فضای مجازی، نوشت: با توجه به گرمای بی‌سابقه هوا در روز‌های جاری، به منظور حفظ سلامت شهروندان، هیئت دولت با پیشنهاد وزارت بهداشت مبنی بر تعطیلی روز‌های چهارشنبه و پنج‌شنبه در سراسر کشور موافقت کرد.

بنا بر این گزارش دیروز معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از آماده‌باش مراکز درمانی برای روز‌های گرم این هفته خبر داد.

سعید کریمی با اشاره به هشدار‌های هواشناسی گفت: کودکان زیر ۴ سال و افراد بالای ۶۵ سال و افراد پرخطر همچون بیماران قلبی، دیابتی، افراد دارای فشار خون در معرض گرمازدگی هستند و باید خودمراقبتی بیشتری داشته باشند.

کریمی ادامه داد: در روز‌های بسیار گرم چند روز آینده، افراد حتی‌الامکان نباید بین ساعات ۱۰ تا ۱۶ از منزل خارج شوند.

همچنین وزیر بهداشت دیروز با اشاره به گرمای بی‌سابقه هوا در کشور گفت: سلامت مردم عوامل مختلفی دارد که بخشی از آن محیطی است و ممکن است سلامت را به خطر اندازد؛ به‌عنوان مثال در زمستان موضوع آلودگی هوا را داریم که اگر به میزان خاصی برسد مجبور به تعطیلی هستیم.

بهرام عین‌اللهی وزیر بهداشت نیز پیش از آن گفته بود: با توجه به پیش‌بینی سازمان هواشناسی برای گرمای آخر هفته که احتمال می‌دهیم درجه حرارت بالا رود ما پیشنهاد تعطیلی را به هیئت دولت دادیم که برای سلامت مردم هر وقت درجه حرارت بالا رود، تعطیلی لازم است و امیدواریم پیشنهاد ما را بپذیرند که این موضوع بسته به پیش‌بینی سازمان هواشناسی تا آخر هفته برای مناطق مورد نیاز مشخص می‌شود.

سازمان هواشناسی پیشتر اعلام کرده بود طی روز‌های آخر هفته روند افزایش دما را در کل کشور شاهد هستیم.

‌گرم‌ترین مرکز استان روز گذشته (دوشنبه) اهواز با ۴۹ درجه و گرم‌ترین منطقه کشور نیز دهلران در استان ایلام با دمای ۵۰ درجه بالای صفر ثبت شد.

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر