۱۰ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۰:۰۵
کد خبر: ۷۲۴۹۰
با تدوین لایحه‌ای جدید
گروهی از قانونگذاران آمریکایی لایحه‌ای در هفته گذشته ارائه کردند تا به طور رسمی اجازه ندهند هوش مصنوعی تسلیحات هسته‌ای به فضا پرتاب کند.

به گزارش پایداری ملی به نقل از خبرگزاری مهر، انگجت نوشت هرچند طبق سیاست‌های فعلی وزارت دفاع آمریکا یک انسان باید در مرحله تصمیم گیری حیاتی در چنین فرایندی دخالت داشته باشد، اما لایحه جدید «قانون مسدود سازی پرتاب هسته‌ای با کمک هوش مصنوعی خودکار» این سیاست را به قانون تبدیل می‌کند و استفاده از بودجه‌های فدرال برای انجام عملیات پرتاب هسته‌ای بدون کنترل انسانی را ممنوع می‌کند.

ادمارکی، تد لیو، دان بیر و کن باک سناتور‌های آمریکایی با هدف محافظت از نسل‌ها در برابر عواقبی ویرانگر این لایحه را ارائه کرده اند. از سوی دیگر جف مرکلی، برنی ساندرز و الیزابت وارن، دیگر سناتور‌های آمریکایی از این لایحه پشتیبانی می‌کنند.

مارکی در این باره می‌گوید: ما در عصر دیجیتال زندگی می‌کنیم و باید برای دستوردهی، کنترل و پرتاب تسلیحات هسته‌ای انسان نظارت داشته باشد و نه ربات ها. به همین دلیل با افتخار قانون «مسدود سازی پرتاب هسته‌ای با کمک هوش مصنوعی خودکار» را ارائه می‌کنیم. ما باید نقش انسان را در استفاده از نیرو‌های مرگبار در چرخه‌های تصمیم گیری مرگ و حیات حفظ کنیم.

ماه‌ها است که چت بات‌های هوش مصنوعی جهان را به خود مشغول کرده اند. کارشناسان مختلف نیز اظهار نگرانی کرده اند که اگر این موضوع قانونمند نشود، انسان ممکن است با عواقب خطرناکی روبرو شود.

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر