۰۶ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۲:۳۷
کد خبر: ۷۲۲۹۹
با اعلام پیش‌بینی‌های هواشناسی در خصوص تشدید فعالیت سامانه بارشی طی دو روز آینده و احتمال طغیان رودخانه‌ها و وقوع سیل در برخی از مناطق کشور، تمامی تیم‌های عملیات صنعت آب و برق به منظور مواجهه با این پدیده طبیعی در حالت آماده باش قرار گرفتند.

به گزارش پایداری ملی به نقل از ایلنا ، سید اعتضاد مقیمی مدیرکل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت نیرو، از پیش‌بینی تمهیدات لازم در شرکت‌های آب و برق سراسر کشور برای خدمت‌رسانی به هموطنان در پی تغییرات جوی، احتمال طغیان رودخانه‌ها و وقوع سیل در برخی از مناطق کشور خبر داد.

وی با اشاره به تشدید بارندگی‌ها در برخی از استان‌های کشور طی دو روز آینده، افزود: در پی پیش‌بینی‌‌های هواشناسی، همه تیم‎ها و نیروهای عملیاتی صنعت آب و برق در سراسر کشور در حالت آماده‌باش قرار گرفتند و در صورت نیاز برای رفع مشکلات احتمالی و خدمت‌رسانی به هموطنان، به مناطق مختلف اعزام می‌شوند.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت نیرو یادآور شد: طی تغییرات آب و هوایی روزهای گذشته و وزش باد شدید، شاهد قطعی گذران شبکه‌های برق برخی از مناطق کشور بودیم که با حضور تیم‌های عملیاتی، اختلال پیش‌آمده سریعا برطرف و شبکه برق به حالت پایدار درآمد.

لازم به توضیح است، بر اساس اطلاعیه سازمان هواشناسی کشور، تشدید فعالیت سامانه بارشی در روزهای یکشنبه و دوشنبه (ششم و هفتم فروردین) موجب رگبار و رعدوبرق، بارش تگرگ، وزش باد شدید موقت، کاهش محسوس دما، در نقاط مرتفع و سردسیر بارش برف و کولاک خواهد شد.

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر