۱۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۰
کد خبر: ۷۲۱۹۷
معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور گفت: روز سه‌شنبه با کاهش فوق‌العاده حوادث در مدارس کشور روبرو بودیم.

به گزارش پایداری ملی به نقل از خبرگزاری تسنیم، سیدمجید میراحمدی معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور گفت: آنچه در بیانیه وزارت کشور توضیح داده شده بود مربوط به شهرستان لارستان در استان فارس بود.

وی خاطرنشان کرد: فرد دستگیرشده جزو اغتشاشگران بود که آزاد شده بود. به کمک چند نفر دیگر و فرزندش مواد محرک وارد مدرسه کرد.

میراحمدی بیان کرد: فیلم‌ها را مستقیما برای اینترنشنال ارسال کرد. هدفش ایجاد التهاب بین مردم و دانش‌آموزان بود.

کاهش فوق‌العاده حوادث در مدارس

معاون وزیر کشور همچنین خبر داد که در روز سه‌شنبه با کاهش فوق‌العاده این حوادث در مدارس کشور روبرو بودیم.

وی بیان کرد: هدف دشمن به تعطیلی کشاندن مدارس و به خیابان آوردن مردم و ایجاد تجمع است.

میراحمدی گفت: برخی جریان‌ها در خارج از کشور با خانواده‌ها تماس می‌گیرند و می‌گویند فرزند شما مسموم شده و آن‌ها را به مدرسه می‌کشانند تا تجمعات شکل بگیرد.

ماجراجویی و شوخی دانش‌آموزان

میراحمدی در بخش دیگری از صحبت‌هایش گفت: بعد از ماموریتی که ریاست‌جمهوری به وزیر کشور دادند، ایشان کارگروهی تخصصی، اطلاعاتی و قضایی متشکل از وزرا و معاونان وزارتخانه‌های کشور، بهداشت، اطلاعات، آموزش و پرورش و علوم و سازمان پدافند غیرعامل، فراجا، اطلاعات سپاه و سایر دستگا‌ها تشکیل دادند.

وی اضافه کرد: در جلسات این کارگروه که مستمر برگزار می‌شود، آخرین وضعیت‌ها را بررسی می‌کنیم. متناسب با رخداد‌ها و وضعیت‌ها تصمیم‌گیری می‌شود. دستورالعمل‌های مختلفی هم برای استانداران، مدیران مدارس و... آماده می‌شود. وزارت بهداشت نیز دستورالعمل‌هایی را آماده کرده است.

معاون وزیر کشور گفت: با اقدامات شبانه‌روزی که صورت می‌گیرد، افرادی شناسایی شده‌اند. بخشی از افراد دانش‌آموزان عزیزی هستند که طبق برنامه‌های قبلی خودشان و نه طبق سناریوی طراحی‌شده دشمنان، بدون اطلاع و آگاهی و برحسب ماجراجویی، تعطیلی کلاس و شوخی با دوستان خودشان، نوعی از مواد که در بازار نیز به فروش می‌رسد، استفاده کردند که شناسایی شدند. اما چون قصد معاندانه نداشتند به آن‌ها تذکر داده شد و آن‌ها را آگاه کردیم.

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر