۰۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۰
کد خبر: ۷۱۹۰۱
شهردار نیشابور از رونمایی سند راهبردی پدافند غیرعامل با حضور مقامات کشوری و لشگری و ثبت ملی روز گرامیداشت حادثه انفجار قطار درنیشابور خبرداد.

به گزارش پایداری ملی به نقل از خبرگزاری آریا، شهردار نیشابور اظهار کرد: ۲۶ بهمن جاری همایش "پدافند شیمیایی با رویکرد حمل و نقل ایمن" به همراه جلسه شورای پدافند غیرعامل استان برای اولین بار در نیشابور برگزار می‌شود.

مهندس میرفانی در جلسه هماهنگی برگزاری این همایش که در سالن جلسات شهرداری برگزار شد، افزود: در نیشابور سالانه افزون بر ۲۰۰ خودرو حمل مواد شیمیایی خطرناک از محور کمربندی عبور می‌کند که خود تهدیدی جدی برای شهر محسوب می‌شود.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره جانباختگان حادثه انفجار قطار در نیشابور اظهار کرد: مطالبه جدی شهرداری و شورای اسلامی شهر و مجموعه شهرستان است که ۲۹ بهمن روز حادثه قطار ایستگاه خیام به عنوان روز ملی ایمنی حمل و نقل مواد شیمیایی خطرناک همچون حادثه سردشت در تقویم کشور ثبت شود.

رئیس شورای اسلامی شهر نیشابور نیز در ادامه گفت: پدافند غیرعامل شهری یکی از مهم‌ترین مباحث در مدیریت شهری است

مهندس کمیلی پور با قدردانی از شهرداری در تدوین سند راهبردی پدافند غیرعامل نیشابور تاکید کرد: در مباحث بودجه‌ای ایمن سازی و سلامت جان انسان‌ها مهم‌ترین مسئله است که باید مد نظر قرار گیرد تا در حوادث کمترین آسیب و مشکل را داشته باشیم.

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر