۰۴ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۸
کد خبر: ۷۱۸۸۷
با حضور فرزاد توکلی و سایر اعضاء، جلسه کارگروه تخصصی سایبری و الکترونیک پدافند غیرعامل استان برگزار شد.

به گزارش پایداری ملی به نقل از روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گیلان، این جلسه با حضور فرزاد توکلی مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات، محمدعلی ویشکایی مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری و اعضای کارگروه سایبری و الکترونیک پدافند غیرعامل استان با هدف تشریح سامانه بی سیم اضطرار و ارائه گزارش اقدامات صورت گرفته در هفته پدافند غیرعامل در محل این اداره کل برگزار گردید.

فرزاد توکلی در ابتدا گزارشی از سامانه بی سیم اضطراری و دلایل استفاده از آن در مواقع بحرانی ارائه کرد و افزود: روش‌های مختلفی برای استفاده از این سامانه مورد بررسی قرار گرفته و در حال حاضر استفاده از سامانه بی سیم اضطراری فراجا در دستگاه‌های اجرایی استان مورد تایید و تاکید است.

وی به نکات مثبت و مسائل پیش روی برگزاری برنامه‌های اجرا شده در هفته پدافند غیرعامل سال جاری اشاره و ضمن تشکر از دستگاه‌های مرتبط برای اجرای این برنامه‌ها ابراز امیدواری کرد تا در سال آینده این برنامه‌ها به نحو شایسته تری برگزار شود.

توکلی پدافند غیرعامل و توسعه حوزه سایبری را یکی از مولفه‌های اصلی جلوگیری از نفوذ دشمن برای دستیابی به اطلاعات حیاتی دستگاه‌های اجرایی استان برشمرد و افزود: مانور‌ها و دوره‌های برگزار شده برای کارشناسان فناوری اطلاعات و کارکنان دستگاه‌های اجرایی از جمله موارد مهم و تاثیرگذار در راستای پیشگیری و اقدامات پدافند غیرعامل است و باید با برنامه ریزی مدون به صورت مستمر صورت پذیرد.

در ادامه مدیر کل پدافند غیرعامل استانداری نیز ضمن تقدیر از کارگروه تخصصی سایبری و الکترونیک پدافند غیرعامل در خصوص برگزار‌ی برنامه‌های هفته پدافند غیرعامل سال ۱۴۰۱؛ به برنامه‌های آتی در دست اقدام این اداره کل نیز اشاره نمود.

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر