۰۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۲
کد خبر: ۷۱۸۵۵
عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر تهران گفت: درباره ساختمان‌های ناایمن موجود در شهر تهران بنده به دفعات در صحن علنی شورای شهر نکاتی را گفته ام.

به گزارش پایداری ملی به نقل از فارس، سوده نجفی با اشاره به اینکه نسبت به موضوع ساختمان‌های ناایمن درگذشته شاهد بی‌توجهی‌هایی بودیم گفت: در دوره چهارم شورای شهر مصوبه‌ای تحت عنوان توسعه و بهبود خدمات ایمنی و آتش‌نشانی به تصویب رسید که در آن سازمان سازمان آتش‌نشانی موظف شد به صورت دوره‌ای از ساختمان‌ها بازدید داشته باشد و نواقص و مشکلات را به مالک و شهرداری منطقه ابلاغ کنند.

سوده نجفی با بیان اینکه در این مصوبه ساختمان‌ها به ۳ دسته تقسیم شدند، افزود: ساختمان‌های پرخطر که باید یک‌ بار در سال بازدید شوند، ساختمان‌های میان خطر هر ۳سال یکبار و ساختمان خیلی کم‌خطر که در طول ۱۰ سال باید یکبار مورد بررسی قرار گیرند.

وی ادامه داد: در بخش دیگری از این مصوبه معاونت شهرسازی و معماری شهرداری مکلف شده است قبل از زمان صدور پروانه ساختمانی برای کلیه اماکن دستورالعمل ایمنی ساختمان را به مالکان ابلاغ و در پروانه ساختمان درج کند.

عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران با اشاره به بازدیدهای خود از شهر تهران گفت: در شهر تهران ۱۲۹ ساختمان ناایمن و پرخطر وجود دارد که اگر در هرکدام از آنها حادثه‌ای رخ دهد منجر به بحران خواهد شد.

وی با بیان اینکه متاسفانه این ساختمان‌های ناایمن شامل ساختمان‌های تجاری، خدماتی و حتی درمان نیز می‌شود یادآور شد: ۱۱مرکز ناایمن درمانی در سطح شهر تهران وجود دارد که بحران‌ساز شده‌اند.

نجفی که در یک برنامه تلویزیونی سخن می‌گفت، ادامه داد: با توجه به اینکه روزانه تعداد زیادی از شهروندان برای انجام کارهای خود به این ساختمان‌ها مراجعه می‌کنند و از وضعیت ناایمنی ساختمان هیچ اطلاعی ندارند لذا ضرورت دارد اسامی این ساختمان‌ها توسط مراجع مربوطه اطلاع‌رسانی شود تا هم‌ شهروندان از وضعیت ساختمان‌هایی که در آن تردد می‌کنند مطلع شوند و هم‌ مالکان نسبت به رفع بحران ناایمنی ساختمان اقدام کنند.

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر