۲۷ دی ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۳
کد خبر: ۷۱۸۲۱
طبق نمودار‌های وزارت بهداشت میزان استفاده از ماسک در اماکن عمومی کشور، به ۱۷.۶۰ درصد رسیده است.

به گزارش پایداری ملی به نقل از خبرگزاری مهر، بعد از عبور کشور از موج هفتم تا کنون، رعایت پروتکل‌های بهداشتی به پایین‌ترین سطح رسید و دیگر از فاصله گذاری و زدن ماسک در اماکن عمومی و شلوغ، خبری نبود.

حالا بعد از گذشت چند ماه از پایان موج هفتم، دوباره وارد موج جدید بیماری شده ایم. اما، نمودار‌های مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، نشان می‌دهد که اوضاع خوبی در پروتکل‌ها نداریم.

میزان رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در سطح کشور به ۳۱.۶۱ درصد کاهش یافته است.

میزان رعایت بهداشت فردی در کشور، به ۴۵.۳۸ درصد رسیده است که استان قم با ۶۹.۷۰ درصد، بیشترین میزان رعایت را داشته است و استان قزوین نیز با ۲۱.۳۱ درصد، کمترین میزان رعایت بهداشت فردی را داشته است.

همچنین، استان تهران نیز ۳۱.۰۸ درصد، رعایت بهداشت فردی را دارا بوده است.

استفاده از تهویه در محیط‌های شلوغ و عمومی، یکی دیگر از پروتکل‌هایی است که در چند ماه اخیر، فراموش شده است. البته حالا که هوا سرد شده، باز گذاشتن پنجره‌ها تا حدودی غیر ممکن شده؛ اما می‌توان دقایقی کوتاه نیز پنجره را برای پاک شدن هوای محیط‌های بسته، باز گذاشت.

بر اساس نمودار بالا، کمترین میزان استفاده از تهویه مربوط به رستوران‌ها با ۴۱.۰۹ درصد و مراکز ورزشی با ۴۲.۰۷ درصد بوده است.

بیشترین میزان استفاده از تهویه نیز با ۸۴.۸۵ درصد، مربوط به فرودگاه‌ها بوده است.

مهم‌ترین موضوع در کنترل بیماری، استفاده از ماسک است که در چند ماه اخیر، اغلب مردم تصمیم گرفته اند ماسک‌ها را بردارند.

میزان استفاده از ماسک در اماکن عمومی کشور، به ۱۷.۶۰ درصد رسیده است که قزوین با ۵.۱۲ درصد، کمترین میزان استفاده از ماسک را دارد.

همچنین، میزان استفاده از ماسک در اماکن عمومی استان تهران، ۱۶.۱۵ درصد بوده است.

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر