۲۵ دی ۱۴۰۱ - ۰۹:۲۷
کد خبر: ۷۱۸۰۴
سخنگوی مرکز ملی فضای مجازی مطرح کرد
سخنگوی مرکز ملی فضای مجازی اعلام کرد: گزارش وزارت ارتباطات از میزان پیشرفت شبکه ملی اطلاعات، هنوز تکمیل نشده و در دست بررسی است.

به گزارش پایداری ملی به نقل از خبرگزاری مهر، پیشرفت شبکه ملی اطلاعات تا ۶۰ درصد، خبری بود که عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات چند روز پیش در نشست تخصصی با اساتید دانشگاه علم و صنعت عنوان کرد. البته این خبر کمی قبل‌تر هم در یک برنامه تلویزیونی از سوی وزیر ارتباطات اعلام شده بود.

بر اساس اظهارات وزیر، شبکه ملی اطلاعات، شبکه‌ای پرسرعت، با کیفیت و امن است که مطابق با شاخص‌های مورد توافق با مرکز ملی فضای مجازی ارزیابی می‌شود.

وی در نشست اخیر بار دیگر بر این موضوع تاکید داشته است که با وجود تلاش‌های بسیار در سال‌های قبل در توسعه این شبکه، تا قبل از استقرار دولت سیزدهم، میزان پیشرفت تنها ۳۰ درصد بوده است.

زارع پور در اظهاراتش همچنین به ۷ کلان پروژه و ۲۰۰ پروژه ریز و درشت با عنوان طرح کلان و معماری شبکه ملی اطلاعات اشاره کرده که در سال ۱۳۹۹ توسط شورای عالی فضای مجازی به تصویب رسیده که در آن‌ها وظایف وزارت ارتباطات با هدف تحقق این شبکه تبیین شده است.

زارع پور همچنین از تلاش‌های مداوم در راستای تحقق شبکه ملی اطلاعات خبر داده و اعلام کرده است تا سال ۱۴۰۳ این پروژه کلان نهایی خواهد شد.

با توجه به اظهارات شخص وزیر و از آنجا که پروژه شبکه ملی اطلاعات از مصوبات شورای عالی فضای مجازی است، ارزیابی میزان پیشرفت اعلام شده از سوی وزارت ارتباطات در خصوص شبکه باید مطابق با شاخص‌های مرکز ملی فضای مجازی و مورد تأیید این مرکز باشد.

به منظور تأیید صحت و سقم درصد اعلام شده، موضوع از مراجع ذیربط پیگیری شد که در جریان این پیگیری‌ها، امیر خوراکیان، سخنگوی مرکز ملی فضای مجازی ضمن اشاره به ارائه گزارش مداوم از سوی وزارت ارتباطات در خصوص روند پیشرفت شبکه ملی، اعلام کرد که گزارش مربوطه همچنان در دست بررسی است و در حال حاضر نمی‌توان اظهار نظر قطعی در این باره داشت.

این در حالی است که پیگیری‌ها از وزارت ارتباطات درباره جزئیات پیشرفت و برنامه زمانی دقیق برای اجرای پروژه تا این لحظه به نتیجه‌ای نرسیده و پاسخی در خصوص جزئیات و شاخص‌های مورد تأیید در سنجش میزان پیشرفت شبکه ملی اطلاعات ارائه نشده است.

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر