۲۲ آذر ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۹
کد خبر: ۷۱۵۱۳
وزیر کشور عراق در دیدار با مقامات نظامی منطقه کردستان عراق اعلام کرد که پلیس مرزبانی این کشور فرایند کنترل مرز با ایران و ترکیه را آغاز کرده است.

به گزارش پایداری ملی به نقل از فارس، «عبدالامیر الشمری» وزیر کشور عراق، روز دوشنبه (دیروز)، با مقامات بلندپایه اربیل درباره کنترل مرزها با ایران و ترکیه رایزنی کرد.

خبرگزاری رسمی عراق (واع) بامداد امروز (سه‌شنبه) در این خصوص گزارش داد که وزیر کشور عراق به همراه «قیس المحمداوی» معاون فرماندهی عملیات مشترک ارتش عراق و تعدادی از افسران عراقی به اربیل رفت و مورد استقبال وزیر داخلی منطقه کردستان عراق قرار گرفت.

براساس این گزارش، نشستی میان اعضای هیأت اعزامی دولت مرکزی عراق و هیأت منطقه کردستان برگزار شد که در این نشست وزیر کشور، معاون فرماندهی عملیات مشترک، دستیار معاون وزارت کشور عراق در امور امنیت فدرال، شماری از افسران فرماندهی عملیات مشترک ارتش عراق، فرمانده نیروهای پلیس مرزبانی، مدیر اداره روابط و اطلاع‌رسانی، رئیس ستاد اطلاع‌رسانی امنیتی عراق، فرمانده پلیس مرزبانی منطقه یک و همچنین وزیر داخلی منطقه کردستان، فرمانده پلیس، رئیس ستاد نیروهای پیشمرگه و تعدادی از افسران منطقه کردستان عراق حضور یافتند.

خبرگزاری رسمی عراق اضافه کرد که در این نشست مسائل مهمی به‌ویژه بالا بردن سطح همکاری و هماهنگی میان دو طرف مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وزیر کشور عراق در ادامه بر لزوم کنترل کامل مرزهای این کشور با ایران و ترکیه تأکید و در عین حال بیان کرد که این دو مسئله بسیار ضرورت دارند.

عبدالامیر الشمری در ادامه بیان کرد که فرماندهی پلیس مرزبانی این کشور تمامی جزئیات را تکمیل کرده و وارد فاز اجرایی شده است.

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر