۲۰ آذر ۱۴۰۱ - ۰۹:۲۹
کد خبر: ۷۱۴۸۷
سردار جلالی در مراسم یادبود مرحوم سردار دکتر علی اصغر زارعی
به گفته سردار جلالی، نقطه اوج بصیرت مرحوم زارعی، تلاش برای نشان دادن ضعف‌ها و اشکالات توافق برجام بود که خروش و گریه و غیرت انقلابی ایشان در جایگاه نمایندگی مجلس شورای اسلامی در تاریخ انقلاب اسلامی ثبت خواهد شد و امروز شاهد اثبات حقانیت آن گریه‌ها و غیرت مردانه هستیم.

به گزارش پایگاه خبری پایداری ملی، مراسم دومین سالگرد درگذشت مرحوم سردار دکتر علی اصغر زارعی با حضور سردار یحیی رحیم صفوی دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا، سردار دکتر غلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور، سردار محسن ساسانی جانشین سازمان، حجت الاسلام و المسلمین حیدر مصلحی، خانواده آن مرحوم و جمعی از مسئولین لشکری و کشوری در محل سالن شهید طهرانی مقدم سازمان پدافند غیرعامل کشور برگزار شد.

سردار جلالی هدف از برگزاری این مراسم را معرفی دوباره‌ خصائص، ویژگی‌ها و خدمات ارزشمند این شخصیت دانشمند انقلابی عنوان کرد و اظهار داشت: مرحوم زارعی یک رزمنده مخلص دفاع مقدس بود که از پایین‌ترین سطوح رزمندگی در منطقه فعالیت خود را آغاز کرد و به دلیل تخصصی که در حوزه جنگال داشت با ورود به حوزه مخابرات منشاء خدمات بزرگی شد که تاثیر بسزایی در سرنوشت جنگ داشت.

جنگال سپاه با نام سردار زارعی عجین شده است

وی حوزه فعالیت مرحوم سردار دکتر زارعی را حوزه‌ای بسیار سخت و پیچیده عنوان کرد و افزود: به واسطه فعالیت‌های ایشان دانش دفاعی و الکترونیکی در حوزه جنگال ارتقاء یافت از همین رو نام مرحوم زارعی همواره با جنگال سپاه و عرصه ای که وی آن را معماری کرد، عجین شده است.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور ادامه داد: همه حوزه‌های دفاعی در دفاع مقدس شخصیت‌هایی وجود داشتند که معمار آن حوزه بودند. به طور مثال شهید حسن طهرانی مقدم، معمار حوزه موشکی بود و حسن شفیعی زاده معمار توپخانه کشور بودند. معماری، خلق، راهبری و به ظرفیت رساندن حوزه جنگال سپاه نیز از جمله فعالیت‌های مرحوم سردار دکتر زارعی به شمار می‌آید.

نقش سردار زارعی در هم‌افزایی بین ظرفیت‌های علمی و برنامه‌های توسعه کشور

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور افزود: فعالیت‌ها و خدمات ایشان به دوران دفاع مقدس محدود نمی‌شود و بعد از دفاع مقدس شاهد خدمات شایان توجه در حوزه‌های علمی و بسیج اساتید و ارتقاء سطح علمی دانشکده فنی مهندسی دانشگاه امام حسین(ع) هستیم که حاصل آن هم‌افزایی و همسویی بین ظرفیت‌های علمی و برنامه های توسعه کشور است.

سردار جلالی خاطرنشان کرد: وی همواره با سازماندهی اساتید کشور و ایجاد کارگروه‌های مختلف در عرصه‌های مختلف به موضوعات اصلی کشور می‌پرداخت و به دنبال راه حل‌هایی علمی برای حل مشکلات بود.

مرحوم سردار زارعی همواره یک پاسدار انقلاب اسلامی باقی ماند

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور ادامه داد: یکی از ویژگی‌های بارز شخصیتی این مجاهد نستوه این بود که مقام و منصب در جایگاه‌های مختلف باعث نشد که روحیه پاسداری و انقلابی خود را فراموش کند و همواره یک پاسدار انقلاب اسلامی بود که برای یک رسالت بزرگ خلق شده است.

به گفته سردار جلالی، نقطه اوج بصیرت ایشان، تلاش برای نشان دادن ضعف‌ها و اشکالات توافق برجام بود که خروش و گریه و غیرت انقلابی ایشان در جایگاه نمایندگی مجلس شورای اسلامی در تاریخ انقلاب اسلامی ثبت خواهد شد و امروز شاهد اثبات حقانیت آن گریه‌ها و غیرت مردانه هستیم.

وی با بیان اینکه در دیداری که به اتفاق معاونان سازمان پدافند غیرعامل کشور با مقام معظم رهبری داشتیم، ابراز رضایت و خشنودی رهبر معظم انقلاب از انتصاب ایشان به عنوان جانشین این سازمان باعث خوشحالی و اطمینان قلب مرحوم زارعی از خدمت در این سازمان گردید، توضیح داد: این امر نشان دهنده ولایت‌مداری ایشان بود که انگیزه دوچندان برای خدمت در این سازمان را به دنبال داشت.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور خاطرنشان کرد: مناعت طبع، اخلاص، غیرت دینی و انقلابی، بی اعتنایی به مادیات، پشتکار و پیگیری جزء صفات ارزشمندی بود که همه همکاران ایشان در سازمان پدافند غیرعامل کشور از آن به نیکی یاد می‌کنند.

سرلشکر رحیم صفوی: هنر مردان بزرگی همچون سردار زارعی، پاک زندگی کردن، پاک مردن و خدمتگزاری به مردم است

سرلشکر سید یحیی رحیم صفوی؛ دستیار و مشاور فرماندهی معظم کل قوا نیز در این مراسم، مرحوم دکتر علی اصغر زارعی را سردار مومن، خردمند، شجاع، وفادار، ولایتمدار، مردمدار و مردم یار توصیف کرد که رحلت وی همه کسانی که وی را می شناختند در غم و اندوه فرو برد.

وی با بیان اینکه داشتن یک روح بزرگ و متعالی، ویژگی بارز شهدایی همچون سردار علی اصغر زارعی است، ادامه داد: نخستین بار من با این مرد بزرگ در ماه های اول جنگ در آبادان و در روزهایی که این شهر در حصر بود، آشنا شدم و چهره نورانی، جوان و خندان و عقل، فهم و دانایی ایشان مرا مجذوب و شیفته خود کرد.

مشاور عالی فرمانده کل قوا با بیان اینکه وی به آموزش، تربیت و آموختن علم روز بسیار اهمیت می‌داد، تصریح کرد: یکی از ویژگی‌های بارز انسان‌های مومن این است که در شدائد، بلایا و مصیبت‌ها پریشان نشده و به نصرت الهی ایمان دارند که مرحوم زارعی یکی از این افراد بود.

سرلشکر رحیم صفوی به بیان ویژگی های شخصیتی این مجاهد نستوه پرداخت و گفت: انسانها را با سه ویژگی اندیشه و تفکر، اخلاق و رفتار و عملکرد می‌توان شناخت که مرحوم زارعی از یک تفکر قرآنی و اسلامی برخوردار و به واقع یک انسانِ مطلوب بود.

وی با بیان اینکه خضوع، خاکی بودن و صمیمیت این مرد بزرگ با بسیجیان و سایر رزمندگان نشان از اخلاق و رفتار نیکوی ایشان داشت، گفت: مرحوم زارعی، در همان زمان جنگ، برای آگاهی بخشی و بصیرت افزایی به دانشجویان و دانش‌آموزان، مفاهیم مذهبی و سیاسی را به آنان آموزش می‌داد.

به گفته سرلشکر صفوی، مرحوم سردار زارعی، انسانی بسیار مهربان، سرشار از عطوفت، خوش اخلاق، خوش رفتار، خنده رو و خدمتگزار بود.

وی با بیان اینکه از نظر عملکرد نیز، مرحوم سردار زارعی از ابتدای دوران خدمت تا اواخر عمر، یکسره به دنبال خدمتگزاری موثر بود، تصریح کرد: ایشان هرکجا که مشغول به کار شد، نقشی تاثیرگذار چه در دوران جنگ و چه پس از آن ایفا کرد.

مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا با اشاره به توانایی علمی و نبوغ مرحوم زارعی در راه اندازی فرماندهی جنگال (جنگ الکترونیک و شنود) به توصیف نقش بسزای این شهید در شنود بیسیم ارتش رژیم بعث در دوران دفاع مقدس که تاثیر بسیاری در موفقیت رزمندگان در عملیات‌های مختلف داشت پرداخت.

وی با بیان اینکه هنر مردان خوبی همچون سردار دکتر زارعی، پاک زندگی کردن، پاک مردن و خدمتگزاری به مردم است، تصریح کرد: هنر مردان بزرگی مانند مرحوم دکتر زارعی این است که تا آخر به مردم و ولایت وفادار باشند و در آرمان‌ها، اندیشه‌ها و تفکرشان انحرافی حاصل نشود.

برای مشاهده گزارش تصویری مراسم اینجا کلیک کنید.

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر