۱۷ آذر ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۳
کد خبر: ۷۱۴۶۷
رئیس جمهور گفت: دشمن به دنبال این است که کشور پیشرفت نکند، باید از شما مردم تشکر کنم که یک بار دیگر توطئه‌های دشمنان را ناکام گذاشتید.

به گزارش پایداری ملی به نقل از خبرگزاری فارس ، آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور در ادامه بازدید از شهرستان‌های استان تهران امروز از پروژه های شهرستان رباط کریم بازدید کرد و سپس در جمع مردم حضور یافت.

آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور در جمع مردم اظهار کرد: دشمن به دنبال این است که کشور پیشرفت نکند، باید از شما مردم تشکر کنم که یک بار دیگر دشمن را ناکام گذاشتید.

وی گفت: بشناسیم زمان خود را، بشناسیم خطر را، بدانیم آنانی که با جلوه های دیگر می خواهند در جامعه اخلال ایجاد کنند، می خواهند تولید کننده ما را از تولید باز دارند، فعال اجتماعی ما را از فعالیت باز دارند.

آیت الله رئیسی با شاره به اینکه مردم ایران فریب شعار آزادی را نمی خورند بیان کرد: مردم ایران نشان دادند دشمن را می شناسند، ما آزادی خود را بعد از ۲۲ بهمن ۵۷ پیدا کردیم و این را از دست نخواهیم داد. ملت ایران اجازه تهدید علیه استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی از سوی دشمن را نمی دهند.

رئیس جمهور افزود: شما می خواهید به مردم ایران زندگی یاد دهید؟، از بچه های این مرزو بوم زندگی را گرفتید، زندگی آرتین را گرفتید، مردم ایران، آمریکا و استکبار جهانی را خوب می شناسد می داند حضور شما در هر نقطه‌ای زندگی بخش به مردم نیست.

آیت الله رئیسی بیان کرد: زنان ما افتخارشان آن است که الگوی آنها در زندگی فاطمه است، در حوزه های مختلف چه کسی را سراغ دارید که الگوی خوبی برای بشریت باشد به جزء فاطمه اطهر.

وی افزود: دشمن نه تولید، نه نشاط، نه مشارکت اجتماعی، اینها را نمی خواهد، او به دنبال منافع خود است. تا امروز استقلال، آزادی خود را به برکت خون شهدا و هدایت امام و رهبر انقلاب حفظ کرده‌ایم و اجازه نمی دهد که دشمن به آن خدشه ای وارد کند.

رئیس جمهور بیان کرد: دولت تمام وقتش را برای کاهش مشکلات اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی به کار خواهد گرفت، به هیچ عنوان عقب گرد را برای خود جایز نمی دانیم، فقط به دنبال پیشرفت هستیم و این دشمن را عصبی می کند.

وی ادامه داد: بعضی از شهرستان های اطراف تهران، جمعیت و زیرساختها به اندازه یک استان کوچک کشور است، اسمش شهرستان است ولی با یک استان کوچک کشور برابری می کند، اولین حضور من به این منطقه به سال ۵۹ بر می‌گردد، رباط کریم آن روز و امروز خیلی فرق کرده است، جمعیت و زیر ساخت ها رشد کرده است ولی برخی مشکلات دارد.

آیت الله رئیسی در خصوص مسکن اظهار کرد: ساخت یک میلیون مسکن به دلیل اینکه هم نیاز کشور و هم مصوبه مجلس است را از ابتدا گفته‌ ایم. برخی واحد های مسکونی آماده بهره برداری بود و امروز از همه بخش‌ها بازدید کردیم.

رئیس جمهور بیان کرد: مسئولان مشکلات را بیان کردند، در جلسه شورای اداری مسائل را پیگیری خواهیم کرد، یکی از مشکلات مترو است که به زودی سامان خواهد گرفت. که امروز از آن بازدید کردیم.

آیت الله رئیسی گفت: پروژه های مختلف را امروز دیدیم، نکته بعدی آب و فاضلاب است، که بخش زیادی از کار پیش رفته قریب به ۷۰ درصد اما بخش قابل توجهی باقی مانده، مسئله رباط کریم و اطراف رباط کریم است.

وی گفت: آماده ایم تا صدای مردم را بشنویم و قطعا درخواست و نامه های مردم به دست ما خواهد رسید.

رئیس جمهور تاکید کرد: مدیران محترمی که امروز به نام نظام مقدس جمهوری اسلامی خدمت‌گذار مردم هستید بدانند که هر چه قدر از کار مردم گره گشایی شود باز هم کم است و از مدیران و روسای دستگاه ها به طور جد می خواهم صمیمیت و ارتباط با مردم و باز بودن درب اتاق های کارشان را برای شنیدن مسائل مردم در دستور کار قرار دهند.

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر