۰۴ آذر ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۲
کد خبر: ۷۱۳۴۹
مدیر مرکز بهداشت و درمان دانشگاه صنعتی اصفهان گفت: مشکلات گوارشی برخی دانشجویان این مرکز به حداقل رسیده و وضعیت بهداشتی بخش‌های مختلف دانشگاه تحت کنترل است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پایداری ملی به نقل از روابط عمومی دانشگاه صنعتی اصفهان، کاوه ضیایی افزود: از روز چهارشنبه این هفته تعدادی از دانشگاهیان با علایم تب و مشکلات گوارشی به مرکز بهداشت و درمان دانشگاه مراجعه کردند.

وی اظهار داشت: در بررسی‌های اولیه از مراجعان توسط پزشکان مرکز بهداشت و درمان، احتمال شیوع بیماری ویروسی یا مسمومیت غذایی مورد بررسی قرار گرفت که تشخیص اولیه پزشکان مرکز بهداشت شیوع بیماری ویروسی بوده است.

ضیایی تصریح کرد: با انجام اقدام‌های اولیه پزشکی برای کلیه مراجعان، رعایت توصیه‌های بهداشتی و تامین دارو در داروخانه دانشگاه، کارشناسان و بازرسان بهداشت و درمان استان اصفهان و مرکز مبارزه با بیماری‌های عفونی به دانشگاه فراخوانده شدند.

مدیر مرکز بهداشت و درمان دانشگاه صنعتی اصفهان با تاکید بر اینکه همه اقدامات درمانی لازم و رسیدگی به مبتلایان به سرعت و دقت در حال انجام است، خاطر نشان کرد: جای نگرانی برای دانشجویان و خانواده‌های آن‌ها وجود ندارد.

ضیایی افزود: در بین افراد مبتلا، علائم شدید تا خفیف دیده شده است با این حال وضعیت سلامتی دانشجویانی که تحت درمان قرار گرفته اند، رو به بهبود است.

مدیر روابط عمومی دانشگاه صنعتی اصفهان نیز روز جمعه گفت: از چهارشنبه گذشته تعدادی از دانشگاهیان که عمده آن‌ها دانشجو بودند در این مرکز با علائم بیماری گوارشی به مرکز بهداشت مراجعه کرده اند که در زمان حاضر تعداد آن‌ها کاهش یافته و این موضوع تحت کنترل است.

سعید مستأجران با بیان اینکه منشاء بیماری هنوز به طور یقین و دقیق مشخص نیست و بررسی‌ها و آزمایش‌ها برای آن ادامه دارد، افزود: اقدامات و پیش بینی‌های لازم در این زمینه صورت گرفته بعنوان مثال داروی مورد نیاز در داروخانه دانشگاه تامین و غذای سلف نیز با توجه به شرایط موجود، تغییر کرد.

وی با اشاره به اینکه تعدادی از دانشجویان که نیاز به اقدامات درمانی بیشتر داشتند به بیمارستان نهم دی خمینی شهر منتقل شدند، تصریح کرد: موضوعی که تا کنون قطعیت یافته این است که مشکلی در زمینه آب وجود نداشته است.

وی بدون اشاره به تعداد دانشجویان درگیر با این بیماری، خاطرنشان کرد: به محض دریافت اطلاعاتی درباره دلیل قطعی این مشکل درباره آن اطلاع رسانی می‌شود.

دانشگاه صنعتی اصفهان با حدود ۱۰ هزار دانشجو و ۵۰۰ عضو هیات علمی یکی از دانشگاه‌های برتر کشور است.

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر