۰۲ آذر ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۹
کد خبر: ۷۱۳۳۹
ناظر رقابت انگلیس تحقیقات عمیقی درباره سلطه مرورگرهای موبایل اپل و گوگل آغاز کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاعرسانی پایداری ملی به نقل از خبرگزاری مهر، رویترز نوشت: اداره رقابت و بازارهای انگلیس(CMA) در ماه ژوئن اعلام کرد تحقیقات وسیع تری درباره این موضوع و همچنین درباره اینکه اپل از طریق اپ استور خود بازی های رایانشی ابری را محدود می کند یا خیر، انجام خواهد داد.

در بیانیه این سازمان آمده است: ما تصمیم گرفته ایم تا با انجام تحقیق دریابیم آیا این نگرانی ها موجه هستند یا خیر و اگر چنین است، گام های لازم برای ارتقای رقابت و نوآوری در این بخش ها را شناسایی کنیم.

گوگل در بیانیه ای اعلام کرد سیستم عامل اندروید در مقایسه با دیگر پلتفرم های موبایل به کاربران اختیارات بیشتری برای گزینش اپ ها می دهد. سخنگوی این شرکت در بیانیه ای نوشته است: همچنین این سیستم عامل به توسعه دهندگان اجازه می دهد بین موتورها، گزینه جستجوی مورد نظرشان را انتخاب کنند و البته بستری برای رشد میلیون ها اپلیکیشن بوده است. ما به ساخت پلتفرم های بازی متعهد هستیم که به مشتریان قدرت انتخاب بیشتری می دهد و از سوی دیگر به توسعه دهندگان کمک می کند کسب وکارهای موفقی بسازند.

اپل نیز اعلام کرد با (CMA) همکاری می کند و شیوه ترویج رقابت و گزینش را ترویج می کند. از سوی دیگر ایمنی و امنیت مصرف کنندگان را نیز تضمین می کند.

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر