۰۱ آذر ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۷
کد خبر: ۷۱۳۲۳
مدیر عامل یک شرکت امنیت سایبری در کنفرانس امنیت بین المللی "هالیفاکس" کانادا در اظهاراتی مدعی شد: تیم های هکری ایران به توانایی نفوذ و کنترل پهپادهای آمریکایی و اسراییلی نزدیک شده اند.

به گزارش پایگاه اطلاعرسانی پایداری ملی، به نقل از عصرایران، وبگاه روزنامه "جروزالم پست" نوشت " بواز دولف" مدیر عامل شرکت امنیت سایبری "کلییِر اسکای" روز دوشنبه در سخنانی در کنفرانس امنیتی "هالیفاکس" گفت که تیم هکرهای ایران اخیرا بیش از هر زمان دیگری به توانایی نفوذ و کنترل پهپادهای اسراییلی و آمریکایی نزدیک شده اند.

دولف گفت که تهران در حال گسترش قابلیت‌های سایبری خود در هر عرصه‌ای است، از جمله تلاش‌های بهبود یافته مداوم برای هک هواپیماهای بدون سرنشین و توسعه قابلیت‌های حملات سایبری"روز صفر".


توانایی استفاده گسترده از قابلیت‌های "روز صفر" عموما تاکنون فقط در انحصار 3 کشور بزرگ ایالات متحده، روسیه و چین بوده است. در قالب این توانایی کشورهای دارنده قابلیت حملات سایبری" روز صفر" می‌توانند کل بخش‌ها، به‌ویژه زیرساخت‌های کشور هدف را با استفاده از قابلیت‌های سایبری متوقف کنند.

به نوشته جروزالم پست: تا پیش از این، دولف می‌گفت که توانایی‌های ایران در حوزه "روز صفر" محدود تلقی می‌شود – اگرچه ایران در آوریل 2020، بخش هایی از شبکه توزیع آب رژیم صهیونیستی را هک کرد.

او گفت که ایران علاوه بر بهبود توانایی های خود، برای اولین بار شروع به اشتراک گذاری ابزارهای حمله سایبری تهاجمی تر خود با حزب الله لبنان کرده است.

بنابراین گزارش: به نظر می رسد همکاری های نزدیک بین ایران و روسیه شامل مواردی شده است که توانایی ها و سلاح های سایبری خیال انگیز روسیه به دست ایران رسیده باشد.

دولف در ادامه مدعی شد: حملات سایبری ایران به دولت‌هایی مانند آلبانی موفقیت‌آمیز بود، زیرا در لحظه‌ای که قرار بود کنفرانس گروه مجاهدین خلق (گروهک منافقین) در آلبانی برگزار شود، شبکه‌های این کشور را از بین برد.

دولف افزود ایران در عرصه توانایی حملات سایبری به اعتماد بنفس و بلوغ کافی رسیده است.

وی همچنین گفت: ایران با حملات سایبری به شبکه‌ها و بخش‌های نظامی رژیم صهیونیستی رخنه کرده است اما این مسایل سری و اعلام نشده باقی مانده‌اند.

او افزود: ایران برای مخفی نگه داشتن توانمندی‌ها و شبکه جاسوسی خود، این موفقیت‌ها را علنی نکرده است در حالی که رژیم صهیونیستی هم برای جلوگیری از شرمساری یا افشای میزان آسیب‌دیدگی سیستم‌هایشان، اعتراف به حملات سایبری از سوی ایران را مسکوت نگه داشته و حاضر به اعلام میزان زیان‌های وارد شده به سیستم‌های خود نشدند.

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر