۰۱ آذر ۱۴۰۱ - ۰۸:۵۳
کد خبر: ۷۱۳۲۰
مدیرکل دفتر حفاظت و مدیریت زیست محیطی آب و خاک سازمان حفاظت محیط زیست، از تعریف حدود مجاز آلودگی برای خاک، آب و فاضلاب خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاعرسانی پایداری ملی، به نقل از ایرنا، سازمان حفاظت محیط زیست، لادن رضی کردمحله با اشاره به رویکرد بیستمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست برای عرضه فعالیت های دانش بنیان، کارآفرینی های سبز و دستاوردهای محیط زیستی، اظهار داشت: قانون حفاظت خاک که در سال ۱۳۹۸ ابلاغ شده، تکالیفی را برای واحدهای صنعتی و خدماتی مشخص کرده است.

وی افزود: در این قانون تصریح شده که رویکرد واحدها در مرحله اول باید در جهت جلوگیری از آلودگی خاک باشد و اگر چنین اتفاقی به هر دلیلی افتاد، حذف و رفع منشاء آلودگی و جبران خسارت در دستور کار قرار می گیرد.

مدیرکل دفتر حفاظت و مدیریت زیست محیطی آب و خاک تصریح کرد: اکنون حدود مجاز آلودگی و استانداردها و شاخص هایی برای آب و خاک تعریف شده است.

رضی کردمحله خاطرنشان کرد: یکی از راهکارهای مهار بحران آب، تصفیه فاضلاب و بازچرخانی آب است اما باید حدود مجاز خروجی ها و محیط های پذیرنده رعایت شود تا تولیدات کشاورزی و به دنبال آن امنیت غذایی به خطر نیفتد.

بیستمین نمایشگاه بین‌المللی محیط زیست از ۲۹ آبان تا ۲ آذر در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی در حال برگزاری است.

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر