۲۵ آبان ۱۴۰۱ - ۱۸:۲۷
کد خبر: ۷۱۲۹۲
با حضور سردار رحیمی انجام شد
با حضور معاون امور استانهای سازمان پدافند غیرعامل کشور از طرح جامع پدافند غیرعامل استان رونمایی و حکم رئیس شورای پدافند غیرعامل استان به استاندار اعطا شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پایداری ملی، سردار رحیمی معاون امور استانها سازمان پدافند غیر عامل کشور و رئیس کارگروه بازرسی و نظارت قرارگاه عملیاتی ستاد ملی کرونا در بدو ورود به استان کهگیلویه و بویراحمد به زیارت گلزار شهدای شهر یاسوج رفت.

وی پس از آن با حضور در مرکز اتقال خون استان از نزدیک در جریان اقدامات پدافند غیر عامل این حوزه مهم زیرساخت سلامت قرار گرفتند.

بازدید از بیمارستان امام سجاد (ع) شهر یاسوج و تست زیرساخت‌های برق اضطراری بیمارستان، برنامه دیگر سردار در سفر به استان کهگیلویه و بویراحمد بود.

همچنین معاون امور استانهای سازمان پدافند غیرعامل کشور از زیرساختهای شهری یاسوج از جمله پل‌های ورودی و خروجی این شهر بازدید و بر اهمیت پل‌های مذکور در زمان بحرانها و توجه به الزامات پدافند غیرعامل در حوزه شهری و کالبدی تاکید کرد.

رونمایی از طرح جامع پدافند غیر عامل استان کهگیلویه و بویراحمد

چهارمین جلسه شورای پدافند غیر عامل استان کهگیلویه و بویراحمد در سال ۱۴۰۱ نیز با حضور سردار رحیمی معاون امور استانها سازمان پدافند غیر عامل کشور و استاندار کهگیلویه و بویراحمد و جمعی از مدیران استان برگزار شد.

سردار رسول رحیمی در این جلسه به بیان اولویت های حوزه پدافند غیرعامل در سال 1401 و اهمیت برنامه‌ریزی برای سال آتی پرداخت.

در این جلسه همچنین از طرح جامع پدافند غیر عامل استان کهگیلویه و بویراحمد رونمایی شد. این طرح که توسط دانشگاه یاسوج تهیه و تدوین شده به شناسایی نقاط آسیب پذیر و تهیه برنامه برای تقویت این نقاط و همچنین ارائه برنامه برای توسعه آتی زیرساخت ها بر اساس اصول پدافند غیر عامل پرداخته شده است. در ادامه این جلسه سردار رحیمی به بیان جزئیاتی از این طرح پرداخت.

سیدعلی احمدزاده استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز در ادامه این جلسه به اهمیت و جایگاه پدافند غیرعامل در پیش‌بینی، پیشگیری و مقابله با آسیب‌های جدی و بحران‌ها تاکید کرد.

وی با اشاره به اینکه پدافندغیرعامل در توسعه و تقویت زیرساخت‌ها و صیانت و حفاظت از آنها حیاتی است، اظهار داشت: پشتوانه‌های انقلاب و نظام، مردم هستند و برای صیانت و حفاظت از آنها پدافند غیرعامل در صدر امور قرار دارد.

استاندار کهگیلویه وبویراحمد به آغاز و انجام فعالیت‌های استان در حوزه پدافند غیرعامل براساس طرح جامع تاکید کرد و اظهار داشت: این طرح یک سند راهبردی است که کل سرمایه های استان از قبیل حیاتی، حساس و قابل حفاظت را احصاء و سطح بندی کرده است.

احمدزاده با تاکید بر ضرورت آمادگی همه دستگاه های اجرایی برای مقابله با هرگونه تهدیدات با اجرای طرح جامع پدافند غیرعامل گفت: وظایف هر کدام از دستگاه های اجرایی در این طرح به خوبی مشخص شده است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر اجرای طرح پدافند غیر عامل که رونمایی شده است از مدیران دستگاه‌های اجرایی استان خواست تا برنامه‌های توسعه‌ای خود برای سال ۱۴۰۲ را براساس طرح جامع پدافند غیرعامل تعریف کنند.

در پایان این جلسه، حکم ریاست شورای پدافند غیر عامل استان با امضای سرلشکر باقری به استاندار کهگیلویه و بویراحمد اعطا شد.

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر