۱۲ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۰
کد خبر: ۷۰۷۸۳
رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس در همایش مدیران کل پدافند غیرعامل استانداری‌ها:
رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی بی‌توجهی دستگاه‌ها به ضوابط پدافند غیرعامل را از مصادیق «ترک فعل» عنوان کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی پایداری ملی، نشست دو روزه مدیران کل پدافند غیرعامل استانداری‌ها در سازمان پدافند غیرعامل کشور با حضور سردار دکتر غلامرضا جلالی، رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور، وحید جلال زاده، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، سردار سیدمهدی فرحی؛ جانشین وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، جانشینان قرارگاه‌های تخصصی و معاونین و مدیران سازمان در سالن شهید آبشناسان سازمان پدافند غیرعامل کشور برگزار شد.

در ادامه دکتر وحید جلال‌زاده، رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی و عضو کمیته دائمی پدافند غیرعامل با بیان اینکه سازمان پدافند غیرعامل کشور جزو یکی از سازمان‌های تخصصی و به‌روز کشور به حساب می‌آید، اظهار داشت: یکی مهمترین تکالیف مدیران کل پدافند غیرعامل استانداری‌ها، تلاش برای ایجاد فرهنگ صحیح و کارآمد در بین سایر مسئولان اجرایی استان‌هاست. آگاه‌سازی مدیران ارشد استان، به ویژه استانداران در مورد اهمیت و ضرورت توجه به ضوابط و الزامات پدافند غیرعامل از جمله وظایف مدیران کل پدافند غیرعامل در استان‌هاست.

وی ادامه داد: واقعیت این است که اگر مدیران و نیروهای ارشد در استانداری‌ها درک صحیحی از موضوع پدافند غیرعامل داشته باشند، آن زمان پیاده‌سازی سیاست‌های پدافند غیرعامل در استانها با روند موثرتری عملیاتی خواهد شد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی افزود: آموزش مدیران با مباحث علمی و تخصصی مرتبط با حوزه کاری، نیز موضوع مهم دیگری است که باید در دستور کار مدیران کل پدافند غیرعامل استانداری‌ها قرار گیرد.

اهمیت رعایت پیوست پدافند غیرعامل در گام اول و دیده شدن اجرای معیارهای و ضوابط پدافند غیرعامل در ذات طرح‌ها و زیرساخت‌ها نیز موضوع دیگری بود که جلال زاده مورد تاکید قرار داد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با هدف تسهیل اجرای ماموریت‌های سازمان پدافند غیرعامل کشور، قانون تشکیل این سازمان در دستور کار مجلس قرار گرفته است، خاطرنشان کرد: بررسی جزئیات این قانون، پس از ایام اربعین حسینی در دستور کار نمایندگان ملت قرار خواهد گرفت.

عضو کمیته دائمی پدافند غیرعامل با بیان اینکه کم توجهی به مسئله پدافند غیرعامل از مصادیق ترک فعل است، خاطرنشان کرد: عدم رعایت معیارها و ضوابط پدافند غیرعامل از سوی دستگاه‌های اجرایی که در این حوزه ماموریت دارند، مصداق ترک فعل است و می توان این دستگاه ها را به دستگاه قضایی و نظارتی معرفی کرد.

وی با بیان اینکه در مجلس تلاش بسیاری برای تقویت بودجه مربوط به پدافند غیرعامل را در دستور کار قرار خواهیم داد، خاطرنشان کرد: با توجه به اهمیت مسئله پدافند غیرعامل، این امر باید در اولویت قرار گیرد. ضمن آنکه می‌توان از ظرفیت‌های قانونی برای افزایش بودجه استفاده کرد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی متذکر شد: صدا و سیمای مراکز استان‌ها ظرفیت خوبی را برای تبیین موضوعات و مسائل پدافند غیرعامل و آموزش های عمومی شهروندان در اختیار مدیران کل پدافند غیرعامل استانداری‌ها قرار داده است که می‌توان از آن به نحوه شایسته بهره برد.

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر