۲۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۲
کد خبر: ۷۰۶۰۶
شرکت زوم از رفع آسیب پذیری خطرناکی خبر داده که باعث می‌شد هکرها از طریق برنامه برگزاری نشست‌های آنلاین، بتوانند به رایانه‌های مک کاربران نفوذ کنند.
به گزارش پایداری ملی به نقل از خبرگزاری مهر، انگجت نوشت: شرکت زوم نرم افزار خود برای رایانه‌های مک شرکت اپل را به روز کرده تا آسیب پذیری را برطرف کند که به مزاحمان احتمالی اجازه می‌دهد کنترل رایانه‌های آنها را در دست بگیرند. نفوذ به زوم در رایانه‌های مک از طریق فایل به‌روزرسانی خودکار این نرم‌افزار تماس ویدئویی و از طریق دستکاری سیستم تأیید هویت آن رخ می‌داد.

پاتریک واردل، خالق و محقق بنیاد آبجکتیو سی، برای اولین بار این حفره امنیتی را کشف کرد و در دسامبر سال گذشته آن را به اطلاع زوم رساند.

زوم بخشی از این مشکل را برطرف کرد، اما نتوانست بخش دیگری از آن را حل کند. زوم سپس این بخش از مشکل را هم حل کرد، اما واردل یک نقص دیگر را نیز پیدا کرد. وی هفته گذشته یافته‌های خود را در کنفرانس دف - کان مورد بحث قرار داد. زوم سرانجام به کمک وی توانست همه این مشکلات را حل کند.

نرم افزار زوم که پس از همه‌گیری ویروس کرونا مورد توجه قرار گرفت، بارها با مشکلات امنیتی جدی مواجه شده است. در سال ۲۰۱۹ نیز مشکل دیگری در این نرم افزار کاربران رایانه‌های مک را دچار چالش جدی کرد، زیرا هکرها قادر به کنترل وب کم های کاربران آن بودند.
گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر