۲۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۸
کد خبر: ۷۰۵۶۴
وزیر بهداشت:
وزیر بهداشت با اشاره به اینکه ایران اسلامی زمان شیوع ویروس کرونا و در مبارزه با این ویروس موفق عمل کرده است، گفت: در ۶ سویه تاکنون ۹۶ درصد ایرانیان واکسن نوبت اول و ۸۶ درصد نوبت دوم را تزریق کردند.
به گزارش پایداری ملی به نقل از خبرگزاری تسنیم، بهرام عین‌الهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پیش از ظهر امروز در جلسه شورای اداری شهرستان انار با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا به ویژه شهدای بخش سلامت اظهار داشت: 43 سال است که ایران اسلامی در مقاومت به سر می برد و روز به روز این مقاومت در حال افزایش است.

وی با بیان اینکه ایران اسلامی در حوزه‌های نظامی، پزشکی و سلامت در بهترین موقعیت منطقه قرار دارد، گفت: این قدرت در سایه شهدا و مقاومت به دست آمده است.

وزیر بهداشت با اشاره به اینکه ایران اسلامی زمان شیوع ویروس کرونا و در مبارزه با این ویروس موفق عمل کرده است، افزود: در 6 سویه تاکنون 96 درصد ایرانیان واکسن نوبت اول و 86 درصد نوبت دوم را تزریق کردند.

وی با بیان اینکه در کشورهای پیشرفته آمریکا و اروپا روزانه بیش از 500 نفر بر اثر این ویروس جان خود را از دست می‌دهند، ادامه داد: روحیه ایثارگری در کشور وجود دارد و عرصه در جنگ با کرونا 300 شهید مدافع سلامت در ایران تقدیم شده است.

وزیر بهداشت با اشاره به اینکه حضور دولت در مناطق مختلف کشور رفع مشکلات را در بر دارد، گفت: روال فعلی دولت در تخصیص اعتبارات و تصویب مصوبات به این شکل است که از قبل از سفر برنامه‌ریزی‌ها جهت رفع مشکلات توسط مسئولان شهرستان‌ها با معاون اجرایی رئیس جمهور انجام می‌شود و تخصیص اعتبارات صورت می‌گیرد.

عین‌الهی با اشاره به اینکه بودجه 30 میلیارد تومان برای تکمیل بیمارستان ولیعصر(ع) انار تخصیص داده و مصوب شده است که پرداخت می‌شود افزود: تأمین نیروهای پزشکی و تخصصی باید بومی گزینی شود و امسال نیز 20 درصد از ظرفیت دانشگاه‌ها را به بومی‌ها اختصاص داده‌ایم تا بتوانند با دریافت تخصص در منطقه محل زندگی ماندگار و خدمت رسانی کنند.
گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر