۱۴ تير ۱۴۰۱ - ۰۸:۵۴
کد خبر: ۷۰۲۰۴
پس لرزه‌های تحریم‌های ضد روسی غرب؛
تحریم‌های ضد روسی اتحادیه اروپا، کشور آلمان را با بحران در تأمین سوخت مواجه کرده است.
به گزارش پایداری ملی به نقل از خبرگزاری مهر، اسپوتنیک نوشت؛ بنا به پیش بینی مقامات آلمانی، ذخایر گازی این کشور تنها چند ماه پاسخگویی تقاضا گاز آن خواهند بود.

«کلاوس مولر» رئیس آژانس شبکه فدرال آلمان روز دوشنبه در این باره گفت: درصورت توقف کامل واردات گازی از روسیه، ذخایر ما یک یا دو ماه دوام خواهد داشت. اگر ما دیگر گاز از روسیه وارد نکنیم، احتمالاً یک یا دو ماه (این ذخایر) دوام خواهد داشت.

وزارت اقتصاد آلمان روز جمعه اعلام کرد که تأسیسات ذخیره سازی گاز طبیعی این کشور در حال حاضر تقریباً به اندازه ۶۱ درصد پر شده است.

پیش از این «راب جاتن» وزیر آب و هوایی هلند در این باره هشدار داد که اگرچه کشورهایی همانند هلند با زیرساخت و منابع قابل توجه ممکن است آسان‌تر آماده چنین بحرانی شوند، اما از پیامدهای آن در امان نخواهند بود.

وزیر آب و هوایی هلند در ادامه متذکر شد که اگر کشورهای اروپایی بتوانند تا پیش از اول نوامبر ذخایر گازی خود را تکمیل کنند، خوب است اما اگر دیگر کشورها بویژه کشورهای بزرگی چون آلمان، نتوانند ذخایر گازی خود را به ۸۰ درصد برسانند، در این صورت این (موضوع) اثر دومینوواری برای کل قاره اروپا در پی دارد.

کشورهای اروپایی و آمریکا به بهانه جنگ اوکراین، تحریم‌های مختلفی را علیه روسیه وضع کردند، که واردات انرژی از این کشور یکی از این موارد است. تحریم انرژی روسیه، این کشورها را با بحران کم سابقه جهت تأمین تقاضای انرژی خود بویژه با در پیش بودن فصل سرما و زمستان مواجه کرده است.
گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر