۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۹:۴۰
کد خبر: ۶۹۶۴۴
سازمان هواشناسی کشور با صدور هشدار سطح نارنجی نسبت به وزش باد شدید تا بسیار شدید، خیزش گردوخاک، کاهش کیفیت هوا، کاهش دید افقی در کشور هشدار داد.
به گزارش پایداری ملی به نقل از خبرگزاری مهر، سازمان هواشناسی در هشدار سطح نارنجی شماره ۲۲ خود که امروز صادر کرد از وزش باد شدید تا بسیار شدید، خیزش گردوخاک، کاهش کیفیت هوا، کاهش دید افقی بین روزهای پنج‌شنبه تا شنبه خبر داد.

این مخاطرات روز پنج‌شنبه خراسان رضوی، سمنان، تهران، البرز، قم، مرکزی را در بر می‌گیرد و اعلام کرد: از روز جمعه در سمنان، خراسان جنوبی، جنوب تهران، شمال سیستان و بلوچستان، خوزستان، ایلام، بوشهر، جنوب خراسان رضوی و روز شنبه خراسان جنوبی، خراسان رضوی، یزد، سمنان، فارس، کرمان، سیستان و بلوچستان نیز این مخاطره وجود دارد.

وزش باد شدید و خیزش گرد وخاک، افزایش شاخص آلودگی و کاهش کیفیت هوا، کاهش دید افقی، احتمال شکستن درختان فرسوده، احتمال آسیب به سازه‌های موقت و اختلال در تردد از جمله عواقب احتمالی این پدیده جوی است.

سازمان هواشناسی به مردم توصیه کرد: از قرار گرفتن در فضای باز به ویژه برای افراد آسیب پذیر، استحکام سازه‌های موقت مانند تابلوهای تبلیغاتی و غیره، عدم پارک خودرو در کنار درختان فرسوده و ساختمان‌های نیمه کاره اجتناب کنند.
گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر