کد خبر: ۶۸۳۹۲
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۷
تا پیش از تابستان عملیاتی می‌شود
معاون توسعه طرح‌های شرکت مادرتخصصی برق حرارتی، گفت: نخستین نیروگاه زمین‌گرمایی ایران به ظرفیت پنج مگاوات پیش از فرا رسیدن پیک مصرف برق تابستان سال آینده در شهرستان مشگین‌شهر اردبیل به بهره‌برداری می‌رسد.
به گزارش پایداری ملی به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو، «حمیدرضا عظیمی» درباره روند ساخت نیروگاه زمین‌گرمایی مشگین‌شهر افزود: این طرح به منظور ارزیابی و بهره‌برداری از مخزن زمین‌گرمایی شمال‌غرب سبلان، بومی‌سازی دانش فنی طراحی، ساخت و راه‌اندازی نیروگاه‌های زمین‌گرمایی و همچنین ظرفیت‌سازی و توانمندسازی نیروی انسانی خبره و متخصص در دستور کار قرار گرفته است.

وی ادامه داد: این پروژه پیش از فرا رسیدن پیک مصرف برق سال آینده وارد مدار خواهد شد.

معاون توسعه طرح های شرکت برق حرارتی گفت: در حال حاضر موضوع اصلی باقی‌مانده از پروژه مربوط به انجام شست‌وشوی چاه‌های بخار نیروگاه است که قرارداد مربوط منعقد و پیمانکار منتخب نیز در حال آغاز فرایند تجهیز کارگاه است.

عظیمی خاطر نشان کرد: بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته، مقرر شده است طی یک ماه آینده تجهیزات مربوط به شست‌وشوی چاه‌های نیروگاه وارد کارگاه شده و ظرف مدت ۴۵ روز فعالیت‌های مربوط به این بخش انجام شود تا بتوانیم فرایند مربوط به سنکرون نیروگاه را آغاز کنیم.

نخستین نیروگاه زمین‌گرمایی ایران در ۲۵ کیلومتری جنوب شهرستان مشگین‌شهر توسط شرکت تولید نیروی برق حرارتی در حال ساخت است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: