کد خبر: ۶۶۶۸۲
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۷
نادر توکلی معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: روند فوتی‌های کرونا در استان تهران رو به کاهش است و تعداد فوتی در ۲۴ ساعته گذشته به کمتر از ۱۰۰ نفر رسیده است که نوید خوبی برای آینده است.
به گزارش پایداری ملی به نقل از خبرگزاری فارس ، جلسه استانی ستاد مقابله با کرونا پیش از ظهر امروز به ریاست انوشیروان، محسنی بندپی استاندار تهران و با حضور علیرضا زالی، رئیس ستاد مقابله با کرونا در تهران در استانداری تهران برگزار شد. در این جلسه آخرین آمار و اطلاعات وضعیت کرونا در پایتخت ارائه شد.

در این نشست، نادر توکلی معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: روند فوتی‌های کرونا در استان تهران رو به کاهش است و تعداد فوتی در ۲۴ ساعته گذشته به کمتر از ۱۰۰ نفر رسیده است که نوید خوبی برای آینده است.

وی افزود: در مجموع ۶۹۰۰ نفر در تهران بستری هستند و تعداد مراجعان سرپایی در ۲۴ ساعت گذشته ۱۳ هزار نفر بوده است که در این دو شاخص نیز روندی نزولی حاکم است.

بررسی تعداد مراجعین سرپایی در دهه دوم شهریور نشان‌دهنده کاهش محسوس این شاخص است.

آمار کل مراجعین کرونایی به مراکز درمانی تهران هم نشان می‌دهد که در هفته سوم شهریور شمار مراجعین، 19500 نفر کاهش پیدا کرده است.

در بین شهرستان‌های تهران،‌ کمترین مراجعه برای درمان کرونا در هفته سوم شهریور به ترتیب مربوط به فیروزکوه، دماوند، پاکدشت و اسلامشهر با 268، 511، 822 و 849 نفر است و بیشترین آمار مراجعه به ترتیب در بهارستان، شهریار، ورامین و شهرقدس با آمار 3381، 3156، 2381 و 1935 نفر ثبت شده است.

شمار فوتی‌ها نیز از میانگین 195 نفر در روز طی دهه اول شهریور به 172 نفر در روز طی دهه دوم شهریور رسیده است.

در حالی که در میانه مرداد رکورد بستری شدن 1812 نفر در پیک پنجم کرونا ثبت شده بود این آمار در 18 شهریور با کاهشی قابل توجه با 1067 نفر رسیده است.

بررسی جدول فراوانی مراجعین بستری کرونا بر اساس گروه‌های سنی نشان می‌دهد در هفته سوم شهریور ماه گروه‌های سنی زیر 10 سال، 11 تا 20 سال، 21 تا 30 سال، 41 تا 50 سال، 71 تا 80 سال و 80 سال به بالا با افزایش جزئی مواجه شده است.

 نتیجه بررسی توزیع درصد فراوانی مبتلایان به کرونا به تفکیک گروه‌های سنی در هفته سوم شهریور هم نشان می‌دهد که 35درصد بستری‌ها مربوط به گروه سنی بالای 60 سال است.

همین بررسی در خصوص فوتی‌ها هم نشان می‌دهد 65 درصد فوتی‌ها هم مربوط به گروه سنی بالای 60 سال هستند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: