۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۸
کد خبر: ۶۴۷۸۸
با گذشت سه روز از اختلال خدمات درمانی پس از این که هکرها باعث از کار افتادن سیستمهای رایانه شبکه درمانی ایرلند شدند، وزارت بهداشت و درمان این کشور اعلام کرد با یک حمله سایبری روبرو شده است.
به گزارش پایداری ملی به نقل از خبرگزاری ایسنا، وزارت بهداشت و درمان ایرلند روز یکشنبه تایید کرد روز پنج شنبه هدف یک حمله باج افزاری قرار گرفته که مشابه حمله ای بوده که علیه سیستم درمان ملی ایرلند انجام گرفت.

سخنگوی وزارت بهداشت و درمان ایرلند اعلام کرد این وزارتخانه در تلاش برای کنترل وضعیت از روز پنج شنبه است و به همکاری نزدیک با مقامات ادامه می دهد. وی تاکید کرد این وزارتخانه به حفاظت از اطلاعاتش متمرکز شده است.

خبر حمله سایبری جدید در حالی منتشر شد که مردم با لغو وقت ملاقات با پزشک و تاخیر در برخی از خدمات ارایه شده توسط سیستم درمان ملی ایرلند رو به رو شده اند. تزریق واکسنهای کووید ۱۹ و تست کرونا ادامه دارد اما ممکن است دریافت نتایج آنها با تاخیر همراه شود. ردگیری آمار هم فعال است اما ممکن است دیرتر از معمول منتشر شود. ایرلند از روز پنج شنبه نتوانسته است آمار روزانه ابتلا به کووید ۱۹ را منتشر کند.

سرویس درمانی ایرلند هفته گذشته در پی آنچه وقوع یک حمله سایبری بزرگ توصیف کرد، سیستمهای رایانه ای خود را بست. آن اوکانر، مدیر فعالیتهای سیستم درمان ملی ایرلند به شبکه رادیویی RTE گفت: هکرها با استفاده از باج افزار Conti از آسیب پذیری رایانه ای بهره برداری کرده اند که پیش از این شناخته نشده بود. این حادثه کمتر از یک هفته پس از وقوع حمله سایبری علیه گرداننده بزرگترین شبکه خط لوله سوخت رسانی آمریکا و مختل شدن پنج روزه فعالیت این سیستم و کمبود سوخت در ایالتهای شرقی این کشور روی داده است.

مایکل مارتین، نخست وزیر ایرلند علنا اعلام کرد این کشور هیچ باجی به هکرها پرداخت نخواهد کرد.

مرکز امنیت سایبری ملی ایرلند با اتحادیه اروپا و سایر شرکای بین المللی به تعامل می پردازند تا اطلاعات درباره این واقعه را به اشتراک بگذارد و اطمینان حاصل کند که سرویس درمانی ایرلند به حمایت سایبری بین المللی فوری دسترسی دارد.

بر اساس گزارش بلومبرگ، سرویس درمانی ملی انگلیس در سال ۲۰۱۷ هدف حمله باج افزاری قرار گرفت که بر فعالیت ۴۵ سازمان تاثیر گذاشت و باعث شد بیمارستانها نتوانند بیمارانشان را پذیرش کنند.
گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر