کد خبر: ۶۳۴۸۴
تاریخ انتشار: ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۹
یک شرکت دانش‌بنیان با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری موفق شده است مواد اولیه داروسازی را که تحریم بود، ایران‌ساخت کند.
به گزارش پایداری ملی به نقل از خبرگزاری مهر، محمد عزیز محمدی گفت: معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری در حوزه‌های مهمی مانند دارو طرح‌های منتخب و اساسی را مورد حمایت ویژه قرار می‌دهد. از این رو طرح ما در حوزه خودکفایی مواد مورد نیاز در داروسازی مورد تصویب و حمایت این معاونت قرار گرفت.

مدیرعامل یک شرکت دانش‌بنیان افزود: در این طرح موفق شدیم تا مواد اولیه ضروری در شرکت‌های داروسازی را تهیه کنیم. هر دارویی برای تولید، نیازمند برخی مواد اولیه و استاندارد است. این مواد غالباً از سال‌ها پیش در لیست تحریم قرار داشت و کشور باید حتماً همه این مواد را تولید کند.

محمدی ضمن توضیح بیشتر در مورد ویژگی‌های فنی این محصولات گفت: با حمایت معاونت موفق شدیم تا مواد اولیه‌ای تولید کنیم که در ساخت داروهای مختلفی کاربرد دارد. این مواد غالباً فرمول‌های پیچیده‌ای دارند و شامل مشتقات مولکولی خود دارو هستند. این مواد در آستانه تجاری‌سازی قرار دارند و در حال حاضر مجوزهای لازم اخذ شده است و در صورت نهایی شدن طرح، به زودی به شرکت‌های ایرانی فعال در حوزه داروسازی عرضه می‌شوند.

این فعال دانش‌بنیان، ضمن تاکید بر اهمیت کیفیت در ساخت مواد اولیه مورد نیاز در صنعت داروسازی، افزود: این مواد اولیه با یک چهارم قیمت نمونه مشابه خارجی تولید خواهد شد و از نظر کیفیت نیز برابر هستند. زیرا این تولیدات بر اساس استانداردهای بین‌المللی تولید شده‌اند.

وی همچنین افزود: به همراه یکی از دوستان، پس از فارغ‌التحصیل شدن از دانشگاه، چند سالی در صنعت، تجربه اندوزی کردیم و در نهایت در یکی از مراکز رشد دانشگاهی شرکت را تأسیس کردیم و در حال حاضر نیز با توجه به تجربه چندین ساله شرکت و رشد تدریجی، در مرحله دیگری از حیات این مجموعه دانش‌بنیان قرار داریم.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: