۳۰ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۰
کد خبر: ۶۱۹۷۷
در پیام سردار جلالی به مناسبت روز پرستار عنوان شد
سردار دکتر غلامرضا جلالی، رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور، با صدور پیامی روز پرستار را تبریک گفت و تاکید کرد: به راستی که مبارزه با یک ویروس ناشناخته چیزی کمتر از میدان نبرد با دشمن ندارد و حقیقتا عنوان «افسران پدافند زیستی» برازنده پرستاران و کادر درمانی کشور است که با تاسی به الگوی فاطمی و زینبی نقش خود را در میدان این جهاد بزرگ ادا کردند.

به گزارش پایداری ملی و به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پدافند غیرعامل کشور، متن پیام رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور بدین شرح است؛


بسم الله الرحمن الرحیم

پیامبر اکرم(ص) می فرمایند: هر کس یک شبانه روز از بیمارى پرستارى کند، خداوند، او را همراه با ابراهیم خلیل برمی انگیزد و به سان برقی پر درخشش، از صراط می‌گذرد.

در طول تاریخ همواره از پرستاران به عنوان نمادی از مهربانی، صبر، شفقت و دلسوزی یاد می شود که این فضائل اخلاقی آنها همواره خالق حماسه‌های بزرگ و ماندگاری در طول حیات بشری بوده است.

در این میان اگرچه همواره پرستاران نقشی بی بدیل در ارتقای تاب آوری نظام بهداشت و درمان جوامع داشته اند اما نقش آنها در بزنگاه‌ها مانند زمان جنگ و حوادث هولناک طبیعی همواره بیش از پیش مشخص شده است. آنجایی که همه جان خود را برداشته و از مهلکه می‌گریزند این پرستاران هستند که در میدان می‌مانند و به خدمت رسانی به بیماران و مصدومان مشغول می شوند. دوران 8 سال دفاع مقدس سند آشکار و گواه جانفشانی‌های پرستارانی است که عاشقانه و با تاسی به الگوی زینبی در دفاع از میهن عزیزمان و درمان مصدومین و مجروحین هرچه داشتند در طبق اخلاص نهادند. البته نباید از خدمات، مجاهدت ها و صبر انقلابی همسران جانبازان نیز غافل شویم. اگر برای رزمندگان حاضر در جبهه، جنگ 8 سال بود، برای خانواده های جانبازان عرصه مجاهدت سالهاست که ادامه دارد.

اما نمونه دیگر مجاهدت پرستاران و کادر درمان را در مدتی که درگیر ویروس عالم گیر کرونا بودیم به خوبی مشاهده کردیم. زمانی که همگان از این ویروس ناشناخته و کسانی که به آن گرفتار شده بود می‌گریختند و نزدیک‌ترین خویشاوندان به خاطر کرونا از یکدیگر فرسنگ‌ها فاصله می‌گرفتند این پرستاران بودند که به درمان بیمارانی پرداختند که از بیماری آنها هیچ نمی‌دانستند اما دلاورانه در میدان ماندند. به راستی که مبارزه با یک ویروس ناشناخته چیزی کمتر از میدان نبرد با دشمن ندارد و حقیقتا عنوان «افسران پدافند زیستی» برازنده پرستاران و کادر درمانی کشور است که با تاسی به الگوی فاطمی و زینبی نقش خود را در میدان این جهاد بزرگ ادا کردند.

با احترام به تمام پرستاران که در اقصی نقاط جهان به این حرفه شریف مشغولند معتقدم پرستاران سرزمینم در جایگاهی والاتر قرار دارند. نخست آنکه آنها در شرایطی جنگیدند که کشور تحت فشار سخت‌ترین و بی رحمانه‌ترین تحریم ها بود. حتی دشمن قسم خورده به حوزه دارو تجهیزات پزشکی نیز رحم نکرد. اما در این عرصه شرایط اقتصادی، کم و زیادی حقوق، نبود برخی امکانات و ... هیچکدام باعث نشد که این ایثارگران عرصه سلامت و این افسران دفاع زیستی حتی یک قدم عقب بنشینند و یک لحظه صحنه جهاد در راه حفاظت از سلامت جامعه را ترک کنند. این روحیه جز با تربیت در مکتبی که حضرت زینب کبری (س)، اسوه صبر و بردباری در آن است مسیر نمیشد و چه اقدام هوشمندانه و بجایی بوده است همزمانیِ روز پرستار با ولادت حضرت زینب(س).

در پایان ضمن تبریک سالروز میلاد باسعادت حضرت زینب کبری(س) و روز پرستار و ادای احترام به همه شهدای عرصه سلامت، برای همه برادران و خواهران پرستارانم توفیقات روزافزون را در سایه توجهات امام عصر(عج) و زعامت نایب بر حق ایشان رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله امام خامنه‌ای عزیز از خداوند متعال خواستارم.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور

سرتیپ پاسدار دکتر غلامرضا جلالی


گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر