۲۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۴
کد خبر: ۶۱۹۳۴
سازمان هواشناسی از آغاز بارش برف و باران در برخی استان‌ها طی اواخر وقت امروز و ورود سامانه بارشی جدید به کشور خبر داد.
به گزارش پایداری ملی به نقل از تسنیم، بر اساس تحلیل نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی امروز در بیشتر مناطق کشور جو پایداری حاکم است که باعث افزایش آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا در شهرهای صنعتی و پرجمعیت خواهد شد و این شرایط تا بعدازظهر چهارشنبه در استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز و شمال شرق کشور همچنان ادامه دارد.

از بعدازظهر امروز با ورود سامانه بارشی از شمال غرب و غرب در برخی مناطق استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، کردستان، کرمانشاه و ایلام بارش برف و باران و وزش باد پیش‌بینی‌شده است. فردا این سامانه بارشی تقویت‌شده و نیمه غربی کشور را در برمی‌گیرد.

پیامد ورود سامانه بارشی، بارش برف و باران در مناطق شمال غرب، غرب، دانه‌های جنوبی البرز و در مناطق کوهستانی و سردسیر بارش برف و در مناطق جنوبی بارش باران گاهی رعدوبرق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی روز پنجشنبه فعالیت سامانه بارشی در جنوب غرب، ارتفاعات و دامنه‌های زاگرس جنوبی و مرکزی، بخش‌هایی از شمال بوشهر، دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی در استان‌های قزوین، البرز و تهران خواهد بود و از شدت فعالیتان در غرب و شمال غرب کشور کاسته خواهد شد.

از اوایل جمعه با ورود سامانه بارشی دیگری از شمال غرب و شمال به کشور و ادغام آن با سامانه قبلی، کل مناطق نیمه غربی کشور درگیر بارش خواهند شد و شنبه هفته آینده بارش محدود به سواحل شمالی دریای خزر،شمال شرق و دامنه‌های جنوبی البرز کشیده خواهد شد و از اواخر روز یکشنبه این سامانه بارشی از شمال شرق کشور خارج می‌شود.

از امروز تا آخر هفته افزایش نسبی دما در شمال شرق، شرق، جنوب شرق کشور روی می‌دهد و از فردا تا جمعه کاهش نسبی دما در شمال غرب و غرب پیش‌بینی‌شده است. نوسانات دمایی این مناطق بین 5 تا 8 درجه خواهد بود. امروز شرق خلیج‌فارس و اواخر وقت تا اوایل جمعه شمال خلیج‌فارس و طی دو روز آینده شرق عمان مواج پیش‌بینی‌شده است.

سازمان هواشناسی همچنین طی اطلاعیه‌ای به شرح زیر نسبت به آبگرفتگی معابر در برخی استان‌ها هشدار داد؛

توصیف سامانه: فعالیت سامانه بارشی

زمان شروع: اواخر وقت سه‌شنبه 1399/09/25

زمان پایان: اواخر وقت پنج‌شنبه 1399/09/27

نوع مخاطره: بارش باران در مناطق جنوبی گاهی رعدوبرق. وزش باد. در مناطق سردسیر و کوهستانی بارش برف و وزش باد

منطقه اثر:

سه‌شنبه 1399/09/25: جنوب غرب آذربایجان غربی، غرب کردستان، غرب کرمانشاه،

چهارشنبه 1399/09/26: نیمه غربی کردستان، کرمانشاه، نیمه شمالی مرکزی، نیمه شمالی همدان، جنوب آذربایجان شرقی، زنجان، قزوین، البرز، تهران،

پنج‌شنبه 1399/09/27: غرب اصفهان

اثر مخاطره: آب‌گرفتگی معابر عمومی، لغزندگی جاده‌ها، کاهش دید، سختی تردد در گردنه‌ها و جاده‌های مواصلاتی.

توصیه: بازگشایی آبروهای درون‌شهری و برون‌شهری، آمادگی دستگاه‌های برف‌روبی برای جاده‌های کوهستانی و مناطق سردسیر، انجام اقدامات پیشگیرانه توسط دستگاه‌های اجرایی مانند شهرداری‌ها و غیره، احتیاط در تردد و توقف در کنار رودخانه‌ها و مسیل‌ها، احتیاط در فعالیت‌های کوهنوردی، آمادگی سازمان‌های امدادرسان.
گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر