۲۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۰
کد خبر: ۶۱۹۳۱
هشدار مرکز ماهر؛
مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه‌ای نسبت به تبعات احتمالی نفوذ به FIREEYE برای سازمان‌ها و شرکت‌های کشور هشدار داد.
به گزارش پایداری ملی، مرکز ماهر اعلام کرد که شرکت FireEye مورد نفوذ قرار گرفته و ابزارهای این شرکت اکنون در دست مهاجمان است. بنابراین ضروری است سازمان‌ها و شرکت‌های دولتی و خصوصی کشور در آمادگی کامل باشند.

شرکت FireEye یکی از بزرگترین نام‌های دنیا در عرصه امینت شبکه و فضای سایبری محسوب می‌شود که با بسیاری از شرکت‌های مهم همکاری دارد و امنیت شبکه آنها را تامین می‌کند. اما این شرکت اخیراً اعلام کرده که توسط یک تیم بسیار قدرتمند مورد تهاجم سایبری قرار گرفته است. در نتیجه این حمله، برخی از خطرناک‌ترین ابزارهای امنیتی دنیا به سرقت رفته است.

در این راستا مرکز ماهر تایید کرد: مدیران شبکه، سیستم‌های خود را بررسی کنند و اطمینان حاصل کنند که تاکنون مورد حمله واقع نشده باشند.

همچنین باید بر اساس قوانین ارائه شده توسط این شرکت، سیستم‌های تشخیص نفوذ خود را قدرتمند ساخته و به صورت مداوم پیگیر خبرهای این شرکت باشند تا در صورت هر گونه اعلام هشدار یا راهکار جدیدی سیستم‌های خود را بهبود ببخشند.
گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر