۲۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۱
کد خبر: ۶۱۸۸۷
مشاور فرمانده کل سپاه گفت: در چند سال اخیر تعداد زیادی از افرادی که می‌خواستند عملیات‌های تروریستی علیه ما انجام دهند را شناسایی و دستگیر کردیم اما اعلام آن به صلاح نبوده است.
به گزارش پایداری ملی به نقل از خبرگزاری مهر، سردار اسماعیل کوثری مشاور فرمانده کل سپاه با اشاره به ترور شهید فخری‌زاده، گفت: شهید فخری زاده یک فرد شناخته شده در مجامع علمی و تحقیقاتی بود که سال‌های عمر خود را برای ارتقای سطح علمی کشور در بعد دفاعی و هسته‌ای صرف کرد.

وی ادامه داد: دشمنان ملت ایران سال‌ها به دنبال حذف فیزیکی او بودند که بنابر اراده الهی و کار خوب اطلاعاتی و حفاظتی نتوانسته بودند به هدف خود برسند تا اینکه در آخرین اقدام خود توانستند در یک اقدام غیر انسانی و بزدلانه او را به شهادت برسانند.

مشاوره فرمانده کل سپاه دلیل اقدام تروریستی علیه شهید فخری‌زاده را ترس دشمنان انقلاب از جایگاه علمی و تحقیقاتی او و تلاش برای توقف پیشرفت‌های ایران دانست و گفت: به فضل الهی این مسیر توسط شاگردانی که شهید فخری‌زاده تربیت کرده و البته همکاران او با قدرت ادامه پیدا می‌کند زیرا این شهید بزرگ نیروهای خوبی را تربیت کرده است.

سردار کوثری در پاسخ به این سوال که ترور این دانشمند هسته‌ای و دفاعی تا چه اندازه به رسیدن دشمنان به اهداف شان کمک می‌کند و در پیشرفت‌های هسته‌ای و دفاعی ایران خلل ایجاد می‌کند، اظهار داشت: استکبار جهانی باید بداند که با جنایات این چنینی به جایی نخواهند رسید، همانگونه که در ابتدای انقلاب و ترور شخصیت‌های برجسته ای چون بهشتی، رجایی و مطهری به جایی نرسیدند. امام خمینی (ره) فرمودند که من هم اگر نباشم این انقلاب راه خود را ادامه خواهد داد و دیدیم که جنگ و ترور نتوانست مانع حرکت انقلاب اسلامی ایران شود.

وی با بیان اینکه مردم ما با این جنایات آگاه‌تر می‌شوند، گفت: این جنایات نه تنها مانع پیشرفت ملت ایران نمی‌شود، بلکه عزم و اراده آنها را برای ایستادگی و مقاومت در برابر استکبار جهانی بیشتر می‌کند.

جانشین سابق قرارگاه ثارالله سپاه با اشاره به تلاش رسانه‌ای دشمنان انقلاب اسلامی برای نا امن نشان دادن ایران، گفت: امنیت ایران به لطف خدا زبان زد خاص و عام است و آنها با این گونه اقدامات بزدلانه می‌خواهند بگویند در جامعه ایران امنیت نیست. اگرچه دشمنان ما با هزینه‌های بسیار فراوان، برخی انسان‌های سست و خود فروخته که در قبال دریافت پول دست به این گونه جنایات بزنند را جذب می‌کنند اما قطعاً باید بدانند که این افراد دستگیر شده و به سزای اعمال خود می رسند.

سردار کوثری در ادامه به اقدامات نیروهای امنیتی و اطلاعاتی کشور در خنثی سازی عملیات‌های مختلف دشمنان اشاره کرد و گفت: مردم ما بدانند در همین چند سال اخیر تعداد زیادی از این گروه‌ها و افراد که می‌خواستند عملیات‌های مختلف انجام دهند را شناسایی و دستگیر کردیم البته نمی‌توانیم آنها را بگوییم چرا که تیم‌هایی که دستگیر می‌شوند، برای اینکه تیم‌ها و افرادی که با آنها در ارتباط هستند را شناسایی کنیم نمی‌توانیم اعلام کنیم.

وی تصریح کرد: دشمنان در آغاز جنگ تحمیلی می‌خواستند سه روزه به تهران برسند اما دیدند که رزمندگان اسلام به رهبری امام خمینی (ره) چه بلائی سرشان آوردند و آبرو و حیثیت آنها به تمام معنا رفت و امروز این ایران اسلامی است که با اقتدار و افتخار باقی مانده و صدام و صدامیان به درک واصل شده‌اند.

مشاوره فرمانده کل سپاه خاطر نشان کرد: آمریکایی‌ها همچنان می‌خواهند بگویند مانند دوران جنگ جهانی دوم ابر قدرت هستند در حالی که اگر ضعیف نبودند و پایه‌های قدرتشان سست نشده بود، دست به چنین جنایت‌هایی نمی‌زدند، آنها چون کاری از دستشان بر نمی‌آید دست به این جنایات می‌زنند اما با این گونه اقدامات پایه‌های سست قدرت آنها سست‌تر می‌شود.

سردار کوثری در خصوص اینکه برخی می‌گویند اگر ایران پاسخ دهد چالش‌های امنیتی به وجود می‌آید، گفت: ایران به موقع به این جنایت پاسخ خواهد داد و هیچگاه احساسی نمی‌توان با این موضوع برخورد کرد. هرگاه مسئولان تشخیص دهند و با در نظر گرفتن جوانب کار آنگونه که به صلاح بدانیم به این جنایت پاسخ خواهیم داد.
گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر