۲۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۰
کد خبر: ۶۱۸۸۶
قانون سرویس های دیجیتال اتحادیه اروپا هفته جاری ارائه می شود و طبق آن شرکت های فناوری خاطی مجبور خواهند بود ۶ درصد درآمد سالانه را جریمه بپردازند.
به گزارش پایداری ملی به نقل از خبرگزاری مهر، طبق قانون جدید اتحادیه اروپا شرکت‌های بزرگ فناوری مانند گوگل و فیس بوک در صورت مقابله نکردن با محتوای غیرقانونی و آشکار نکردن اطلاعات درباره تبلیغات با جریمه ای تا ۶ درصد درآمد سالانه خود روبرو می‌شوند.

مفاد این قوانین قرار است هفته جاری اعلام شوند.

تیری برتون کمیسر بازار داخلی اروپا قبلاً تاکید کرده بود شرکت‌های بزرگ فناوری باید مسئولیت بیشتری قبول کنند. او قرار است پیش نویس قانون سرویس‌های دیجیتال را در ۱۵ دسامبر (۲۵ آذر) اعلام کند.

این قانون تعریف وسیعی از پلتفرم‌های آنلاین ارائه کرده و شامل مواردی می‌شود که بیش از ۴۵ میلیون کاربر (معادل ۱۰ درصد جمعیت اتحادیه اروپا) در آن عضو هستند. همچنین شرکت‌های بسیار بزرگ فناوری ملزم هستند نگرانی‌های مربوط به سیاست‌های عمومی و ریسک‌های سیستماتیکی که در معرض سرویس‌هایش قرار دارد را در نظر بگیرند.

آنها باید اقدامات بیشتری برای برخورد با محتوای غیرقانونی مانند نفرت پراکنی و آزار کودکان، سواستفاده از پلتفرم‌ها و دستکاری بین المللی آنها مانند استفاده از ربات‌ها برای تاثیرگذاری در انتخابات و سلامت عمومی انجام دهند.

شرکت‌ها ملزم هستند جزئیات تبلیغ کنندگان آنلاین را منتشر کنند و پارامترهای به کارگرفته شده برای پیشنهاد و رده بندی اطلاعات را منتشر کنند. بازرسانی مستقل همخوانی با قوانین اتحادیه اروپا را بررسی می‌کنند.

فیس بوک از اظهار نظر در این باره خودداری کرده است.

با در نظر گرفتن بازخورد کشورهای عضو و پارلمان اتحادیه اروپا، حدود یک سال طول می‌کشد تا پیش نویس قانون تصویب و اجرایی شود.
گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر