۲۱ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۷
کد خبر: ۶۱۸۷۷
فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران با بیان اینکه داعش تا نزدیکی مرزهای ایران آمده بود، گفت:‌داعشی‌ها موشک‌های دقیق و پیشرفته‌ای در اختیار داشتند.
به گزارش پایداری ملی، سردار سرتیپ پاسدار علیرضا تنگسیری در یادواره تلویزیونی شهدای مدافع حرم استان گیلان اظهار داشت: گرامیداشت یاد و خاطره 8 هزار شهید استان گیلان ضروری است.

فرمانده نیروی دریایی سپاه اعلام کرد: با توجه به محوریت شهیدان یدالله قاسم‌زاده، سجاد عفتی و حبیب روحی در این یادواره، امروز هر چه داریم به برکت شهدای دفاع مقدس و مدافع حرم است که با شجاعت خود دشمن را از مرزهای کشور دور کردند.

وی گفت: رزمندگان ایرانی در دفاع از حرم حماسه‌های زیادی آفریدند و داعشی‌ها فهمیدند که ایران و ایرانی کیست؛ شهدا مزین به اخلاق اسلامی بودند و سجایای اخلاقی شهید روحی زبانزد بود و همگان این شهید بزرگوار را به مهربانی و شجاعت می‌شناختند.

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران خاطرنشان کرد: شهید روحی قبل از ورود به سپاه با خدا ارتباط برقرار کرده بود و این شهید بزرگوار، مسجدی بود و بر نماز اول وقت تاکید داشت و سعی می‌کرد نماز را به جماعت اقامه کند.

سردار تنگسیری بیان کرد: تکفیری‌ها، نیروهای النصره و داعشی‌ها مجهز به سلاح‌های روز بسیار پیشرفته هستند و کشتن زنان و کودکان بی‌دفاع، کمترین جنایت داعشی‌ها بود و بویی از انسانیت نبرده بودند و مسلمان و غیر‌مسلمان را ذبح می‌کردند.

وی افزود: مدعیان حقوق بشر، تجهیز داعش را بر عهده داشتند و همچنین داعشی‌ها، موشک‌های دقیق و پیشرفته‌ای در اختیار داشتند اما شهدای مدافع حرم با شجاعت خودشان در مقابل آتش دشمن ایستادند تا از حریم اهل‌بیت(ع) دفاع کنند.

سردار تنگسیری ضمن تحسین حماسه‌آفرینی‌های شهدای مدافع حرم ایرانی، افغانستانی و پاکستانی در سوریه اعلام کرد: داعشی‌ها مسلمان نیستند و تنها نام مسلمان را دارند؛ اما رزمندگان شیعه و سنی، جانانه در مقابل دشمنان اسلام ایستادند.

وی اظهار داشت: شبکه‌های اجتماعی علیه مدافعان حرم سم‌پاشی می‌کنند با اینکه مدافعان حرم در اوج جوانی از همسر و فرزند خردسال خود گذشتند و برای جهاد در راه خدا هجرت کردند و مصداق آیه الَّذِینَ آمَنُوا وَهَاجَرُوا وَجَاهَدُوا فِی سَبِیلِ اللَّهِ شدند.

سردار تنگسیری گفت: کار شهدای مدافع حرم بالاتر از شهدای دوران دفاع مقدس است؛ دشمن بعثی به ناحق جنگ را علیه ما به راه انداخت و شهرهای ما را تصرف کرد لذا همه مردم برای دفاع از کشور رفتند اما امروز دشمنان داخلی و خارجی از طریق تبلیغات مسموم به مدافعان حرم و خانواده‌های آنان زخم زبان می‌زنند.

فرمانده نیروی دریایی سپاه افزود: داعش تا نزدیکی مرزهای ایران آمده بود و فاصله‌ای با استان‌های مرزی ما نداشت و این شهدای مدافع حرم بودند که مردانه و غیورانه به جبهه رفتند و اکنون وظیفه ما است که قدردان شهدا و خانواده‌های آنان باشیم.
گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر