۱۴ آذر ۱۳۹۹ - ۰۴:۳۳
کد خبر: ۶۱۷۷۶
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا درباره تأثیر احتمالی ترور شهید دکتر فخری‌زاده بر آینده برجام اعلام کرد که ایرانی‌ها حق دارند که فکر کنند به آنها خیانت شده است و به همین دلیل شاید بخواهند تغییراتی در سیاست‌های خود بدهند.
به گزارش پایداری ملی به نقل از تسنیم، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا درباره تأثیر احتمالی ترور شهید دکتر فخری‌زاده بر آینده برجام اعلام کرد که ایرانی‌ها حق دارند که فکر کنند به آنها خیانت شده است و به همین دلیل شاید بخواهند تغییراتی در سیاست‌های خود بدهند.

بورل در پاسخ به سؤالی درباره احتمال منحرف شدن مسیر گفتگوها پیرامون حفظ توافق هسته‌ای به‌دلیل ترور یک دانشمند هسته‌ای برجسته ایرانی به یورونیوز گفت: «کسانی که این کار را کرده‌اند، قطعاً هدفشان تسهیل گفتگوها نبوده است. بدون شک کسانی هستند که منافعشان در گروی پابرجا نماندن برجام است. منافع خیلی‌ها در این است که برجام پابرجا نماند.»

وی افزود: «وظیفه من [به‌عنوان هماهنگ‌کننده برجام] این است که برجام را زنده نگاه‌دارم. این توافق به خواب زمستانی رفته اما هنوز نمرده است اما حالا باید دید که نظر ایرانی‌ها چیست؛ زیرا آنها اکنون حق دارند که فکر کنند به آنها خیانت شده است. شاید آنها دیگر نخواهند با کارت‌های قبلی به این بازی [برجام] ادامه دهند، باید منتظر بود.»


گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر