۰۸ آذر ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۹
کد خبر: ۶۱۷۰۸
اتحادیه اروپا با انتشار بیانیه‌ای، ترور دانشمند هسته‌ای ایران را اقدامی مجرمانه تعبیر کرد و در عین حال از همه طرفین خواست که در مواجهه با این واقعه، خویشتندار باشند.
به گزارش پایداری ملی به نقل از خبرگزاری مهر، اتحادیه اروپا در بیانیه‌ای که در وبگاه رسمی این اتحادیه منتشر شد؛ ترور شهید محسن فخری‌زاده دانشمند هسته‌ای ایران را اقدامی مجرمانه و مغایر با اصل احترام به حقوق بشر عنوان کرد.

در بخشی از این بیانیه می‌خوانیم: در تاریخ ۲۷ نوامبر (۷ آذر)، یک مقام رسمی دولت ایران و چندین غیرنظامی در مجموعه‌ای از حملات خشونت‌بار کشته شدند. این اقدامی مجرمانه و در تضاد با اصل احترام به حقوق بشر است. اتحادیه اروپا به خانواده افراد کشته شده در این حادثه تسلیت می‌گوید و برای آسیب دیدگان، آرزوی بهبودی می‌کند.

این بیانیه در ادامه می‌افزاید: در این اوضاع ناپایدار، حفظ آرامش همه طرفین و رعایت حداکثر خویشتنداری، بیش از هر زمان دیگری اهمیت دارد تا از تنش‌هایی که به نفع هیچکس نیست؛ اجتناب شود.

اگرچه رژیم صهیونیستی رسماً مسئولیت ترور شهید محسن فخری زاده را به عهده نگرفته، این اتفاق نظر وجود دارد که این اقدام شنیع محصول همفکری تل‌آویو- واشنگتن است.

پیشتر نیز، «کریس مورفی» سناتور دموکرات ایالت «کنتیکت» آمریکا در پیامی توئیتری هشدار داد که ترور کمکی به امن‌تر شدن آمریکا و اسرائیل نمی‌کند. وی در این باره افزود: هر بار که آمریکا یا یکی از متحدانش یکی از رهبران خارجی را در خارج از چارچوب جنگ به قتل می‌رساند؛ در واقع ترور را یکی از ابزارهای زمامداری خود معرفی می‌کند. خطر اینجاست که مزایای امنیتی این اقدام بسیار کم دوام است.

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر