۰۱ آذر ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۱
کد خبر: ۶۱۵۹۰
معاون درمان ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، از بستری روزانه هزار بیمار کرونایی در بیمارستان های پایتخت خبر داد.
به گزارش پایداری ملی به نقل از خبرگزاری مهر، نادر توکلی، گفت: بعد از شروع بحران کووید ۱۹، شاهد همدلی بسیار خوبی بودیم که این خود روحیه ایثارگری را افزایش داد.

وی ضمن اشاره به شرایط سخت دوران کرونا، گفت: کادر درمان در این چند ماهه به صورت شبانه روزی تمام توان خود را برای مقابله با کرونا به کار گرفتند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران، ادامه داد: یکی دیگر از دستاوردهایی که در زمان کرونا به دست آمد، تجمیع خدمات و یکسان سازی منابع در سطح استان تهران بود که بعد از تشکیل ستاد کرونا، تمام ظرفیت‌ها و منابع را ساماندهی و مورد استفاده قرار گرفت.

وی گفت: با پذیرش هزار بستری در طول شبانه روز، هیچ بیماری در پشت درهای بیمارستان نمانده و ما توانستیم تجمیع خدمات را به طور مشخص در سطح شهر تهران به انجام برسانیم.

معاون درمان ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، خاطرنشان کرد: وجود کرونا باعث شد تا نگاه ما نسبت به طراحی نوین بیمارستانی تغییر کند و با وجود مشکلات موجود، همکاری بین بخشی توسعه یاید و زیرساخت‌های مراکز درمانی تجهیز شود.

توکلی تصریح کرد: یکی از طرح‌های مورد نیاز در حوزه درمان و بهداشت، بحث تله مدیسین (درمان از راه دور) است که امیدواریم با توسعه کلینیک‌های مجازی این چالش برطرف و شرایط بهبود یابد.

وی با بیان اینکه دستاورد دیگر در دوران کرونا که جنبه اجتماعی داشت ایجاد مراکز مراقبتی و نقاهتگاهی در دوره اول بود و بخش خصوصی توانست رسالت اجتماعی خود را در این حوزه به خوبی ایفا کند، افزود: راه اندازی و تجهیز بخش آزمایشگاهی، خرید خدمت کامل از بخش خصوصی و توسعه شبکه آزمایشگاهی از دیگر دستاوردهای این دوران بود.

توکلی گفت: یکی از چالش‌هایی که در دوران کرونا با آن مواجه هستیم عدم ملاقات برای بیماران کرونایی در بیمارستان‌ها است که پیشنهاد می‌کنم در قالب یک پروژه و برگزاری دوره‌های آموزشی از ظرفیت داوطلبان حوزه‌های مختلف و بهبود یافته برای ارائه خدمات غیر مدیکال استفاده شود.

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر