کد خبر: ۶۱۲۷۴
» یزد
تاریخ انتشار: ۰۴ آبان ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۳
در چارچوب اصول پدافند غیرعامل
سه سامانه آبرسانی به شهر تهران توسط رییس جمهوری و در قالب هفته بیست و ششم #هرهفته الف_ب_ایران به بهره برداری می‌رسد.
به گزارش پایداری ملی به نقل از شرکت آب و فاضلاب استان تهران، "محمدرضا بختیاری" گفت: رینگ آب‌رسانی شهر تهران با هدف تعادل‌بخشی کمی و کیفی و ایجاد امنیت آبی در چارچوب اصول پدافند غیرعامل در مناطق مختلف شهر و استان تهران در دست اجراست.

وی افزود: سه سامانه اصلی طرح رینگ آب‌رسانی شهر تهران شامل سامانه‌های آب‌رسانی غرب، شرق و شمال‌شرقی و جنوب‌غربی با هزینه‌ای افزون برچهار هزار و  ۹۰۰میلیارد ریال آماده بهره‌برداری شده است.

 به گفته مدیرعامل آبفای استان تهران با بهره‌برداری از سامانه غرب و شرق رینگ آب‌رسانی شهر تهران اهالی غرب تهران از طریق آب تصفیه‌شده سد امیرکبیر در تصفیه‌خانه ششم تهران و اهالی شرق تهران از طریق آب تصفیه‌شده سد لار در تصفیه‌خانه‌های چهارم و پنجم تهران به آب سالم و پایدار دسترسی خواهند داشت.

بختیاری ادامه داد: با توجه به محدودیت‌های تامین آب در محدوده شهر جدید پرند و لزوم رفع کمبود و ارتقای کیفیت آب شرب در محدوده جنوب و جنوب‌غربی شهر و استان تهران، تامین و انتقال آب از سامانه آب‌رسانی شهر تهران به طول ۱۲ کیلومتر در دستور کار قرار گرفت.

وی ادامه داد: این پروژه آب را از مخزن ۷۳ در یافت‌آباد و از طریق مخزن رضی‌آباد به جنوب و جنوب‌غربی شهر و استان تهران منتقل می‌کند.

 بختیاری با اشاره به نقش پدافندی سامانه آب‌رسانی به شرق و شمال‌شرقی تهران گفت: هدف از اجرای سامانه آب‌رسانی به شرق تهران انتقال سه هزارلیتر بر ثانیه آب تصفیه‌شده از محل تصفیه‌خانه پنجم تهران به نواحی شمال‌شرق و شرق تهران و انتقال ۴ هزار لیتر بر ثانیه آب خام از محل سد لار به تصفیه‌خانه سوم و چهارم در شرایط اضطراری است.

رینگ آب‌رسانی شهر تهران، طرحی با مزایای اجتماعی ماندگار

 مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران با ماندگار برشمردن طرح رینگ آب‌رسانی شهر تهران گفت: اجرای این طرح موجب ارتباط و اتصال تصفیه‌خانه‌های هفتگانه آب تهران، کاهش برداشت از منابع آب زیرزمینی و تعدیل فرونشست زمین در تهران، توزیع عادلانه منابع آب سطحی، از مدار خارج‌شدن ایستگاه‌های پمپاژ آب و کاهش مصرف انرژی در شبکه توزیع آب خواهد شد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: