۲۶ تير ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۱
کد خبر: ۵۹۷۱۱
رازقی:
فرمانده مرفوک راهور پایتخت گفت: با توجه به اینکه پلیس راهور نقشه آنلاین ترافیکی را در اختیار مسیریاب‌های ایرانی قرار داده است، این اپلیکیشن‌ها مزایای بیشتر نسبت به نمونه خارجی دارند.
به گزارش پایداری ملی، سرهنگ محمد رازقی اظهار کرد: استفاده مردم از مسیریاب و نقشه‌های ترافیکی در یکی دو سال اخیر به بهبود وضعیت ترافیک تهران بسیار کمک کرده است.

وی افزود: پلیس راهور هم در این سال‌ها برای بهبود این مسیریاب‌ها کمک بسیاری کرده است، به عنوان مثال به مسیریاب بلد و نشان نقاط حادثه خیز را داده ایم و اگر دستیار صوتی در این اپلیکیشن‌ها در هنگام رانندگی فعال باشد وقتی شما به نقطه حادثه خیز برسید به شما هشدار داده می‌شود.

رئیس مرکز فرماندهی و کنترل هوشمند ترافیک پلیس راهور تهران با اشاره به اینکه نقاط حادثه خیز نقاطی است که تصادف در آنجا زیاد می‌شود ادامه داد: توصیه‌ای به مردم دارم برای اینکه در ترافیک نمانند و کمترین زمان را برای رسیدن به مقصد و سفر را اختصاص دهند.

وی گفت: سعی داریم تا مسیریاب‌هایی که در حال حاضر در کشور ما بومی هستند و توسط جوانان کشور طراحی و استفاده می‌شود را بررسی کنیم تا بهترین مسیریابی که می‌تواند برای آنها فایده داشته باشد و نیازهای ترافیکی را برطرف می‌کند را به زودی به مردم معرفی کنیم.

سرهنگ رازقی با اشاره به مزایای استفاده از مسیریاب‌های ایرانی گفت: یک نمونه از مزایای این مسیریاب‌ها این است که اگر اتفاقی در جایی رخ دهد و تصادفی منجر به راهبندان شود در مسیریاب خارجی مردم باید ثبت کنند تا این در برنامه اعمال شود اما روی نقشه مسیریاب ایرانی در لحظه بسته بودن مسیر را نشان می‌دهد و کسانی که آنجا هستند آنلاین می‌بینند اینجا بسته است که البته برنامه‌های خارجی این قابلیت را ندارند.

رئیس مرکز فرماندهی و کنترل هوشمند ترافیک پلیس راهور تهران در پایان گفت: البته مسیریاب‌های ایرانی بدون عیب و نقص نیستند اما می‌توان با کمک ما و استفاده از سمت مردم آنها را در راستای بهبود وضعیتشان کمک کرد.
منبع: مهر
گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر