۲۵ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۱
کد خبر: ۵۹۶۸۲
آیت الله کاظم صدیقی دبیرکل بنیاد بین المللی غدیر در جلسه شورای معارف سیما گفت: مراسم ها را باید با نظر ستاد کرونا و با رعایت بهداشت در جلوی مساجد و در میدان‌ها و محیط‌های مناسب، برگزار کنیم.
به گزارش پایداری ملی به نقل از خبرگزاری مهر، جلسه شورای معارف سیما با حضور آیت الله کاظم صدیقی دبیرکل بنیاد بین المللی غدیر، جواد شیخ اکبری دبیر شورای معارف سیما و مدیر شبکه قرآن و معارف سیما، حجت الاسلام و المسلمین جلالی معاون سازمان تبلیغات اسلامی، حجت الاسلام و المسلمین عادل معاون فرهنگی اجتماعی اوقاف و امور خیریه، سردار مداحی رئیس هیئت رزمندگان، و مدیران گروه‌های معارف شبکه‌های سیما در خصوص برگزاری و پوشش مراسم‌های دهه ولایت بحث و تبادل نظر شد.

عید غدیر مهم‌ترین روز تاریخ بشر است

در این نشست آیت الله صدیقی دبیر کل بنیاد بین المللی غدیر، بیان کرد: مراسم‌های ولایی باید با یک آهنگ عاطفی و اجتماعی برگزار شود، این کشور که بیمه اهل بیت (علیهم السلام) است باید با رعایت موازین بهداشتی و عقلی، الگویی را به عالم نشان دهد و نیاز عاطفی، اخلاقی و اعتقادی مردم را برآورده کند.

صدیقی افزود:، ان‌شاءالله امسال هم در کمک‌های مومنانه به قشرهای آسیب پذیر خدمت رسانی می‌شود و هیئات نقش خود را به خوبی ایفا می‌کنند و آن سنتی که قرن‌ها اجرا شده به تعطیلی کشیده نخواهد شد.

وی ادامه داد: عید غدیر مهم‌ترین روز تاریخ بشر است. غدیر، نماد جریان و مکتب است به همین دلیل امامان ما تأکید کردند که غدیر باید مهم تلقی شود و با توجه به این که ویروس کرونا شیوع پیدا کرده است، تمهیداتی پیش بینی شده که ارزش‌های این روز مهم و سرنوشت ساز برای مردم تبیین شود. همچنین باید مراسم‌ها را با نظر ستاد مقابله با کرونا و با رعایت بهداشت در جلوی مساجد و در میدان‌ها و محیط‌های مناسب، برگزار کنیم.

تدارک گسترده سیما برای دهه ولایت

در این نشست جواد شیخ اکبری، دبیر شورای معارف سیما و مدیر شبکه قرآن و معارف سیما با اشاره به تدارک گسترده سیما برای دهه ولایت گفت: مراسم‌ها و آئین‌ها در بقاع متبرکه و اماکن مقدسه که با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و فاصله اجتماعی برگزار می‌شود، از طریق سیما پوشش داده می‌شود.

کاروان شادی در بقاع متبرکه

حجت الاسلام و المسلمین عادل معاون فرهنگی اجتماعی اوقاف و امور خیریه بیان کرد: طبق پیش بینی صورت گرفته و هماهنگی با حدود ۵۰۰ بقاع متبرکه در سطح کشور مراسم‌ها تحت عنوان کاروان شادی عید غدیر برگزار می‌گردد.

پویش «اطعام به عشق مولا»

حجت الاسلام و المسلمین جلالی، معاون سازمان تبلیغات اسلامی درخصوص فعالیت‌های سازمان مربوطه گفت: امسال پویش «اطعام به عشق مولا» با هدف گذاری تمرکز هیئت‌های مذهبی درخصوص مواسات و همدلی در عید غدیر برگزار می‌گردد. در این پویش طبخ غذا و توزیع آن بین مردم همراه با بازخورد عکس و فیلم در رسانه‌ها پخش می‌گردد.

سردار مداحی رئیس هیئت رزمندگان نیز بیان کرد: امسال کلیه هیئت‌های مذهبی در سراسر کشور جشن‌های عید غدیر را با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در میادین اصلی شهر برگزار می‌کنند و در این خصوص دستورالعمل‌های لازم به کلیه هیئت‌ها ابلاغ شده است.

طرح احسان علوی

حسین ظریفی منش مدیرعامل بنیاد بین المللی غدیر نیز درباره برگزاری فعالیت‌های گوناگون در دهه ولایت گفت: کمیته بانوان درنظر دارد که کاروان‌هایی از خواهران تشکیل دهد که برای تجلیل از جهادگران سلامت انجام شود. طرح احسان علوی را هم داریم که استمرار طرح کمک‌های مومنانه است. طرحی که مردم در ماه رمضان طبق فرمایش مقام معظم رهبری به بهترین شکل اجرایی کردند.
گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر