۲۴ تير ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۱
کد خبر: ۵۹۶۴۰
گروهی از محققان دانشگاه مسیوری برای اولین بار از تولید قلم هوشمندی خبر داده اند که می تواند برای کنترل و ثبت اطلاعات زیستی افراد از طریق بدنشان مورد استفاده قرار بگیرد.
به گزارش پایداری ملی به نقل از خبرگزاری فارس، در هسته قلم یادشده از ۹۰ درصد گرافیت استفاده شده که رسانا بوده و می توان از آن برای نگارش اطلاعات بر روی کاغذی هوشمند و ویژه هم استفاده کرد.

گرافیت یادشده مجهز به الکترودهایی نیز هست و ساختار منعطفی برای دریافت و انتقال اطلاعات دارد. البته در صورت افزایش میزان گرافیت این قلم به ۹۳ درصد کارآیی و توانایی آن بیشتر می شود.

قلم و کاغذ هوشمند مذکور برای دریافت اطلاعاتی همچون دمای بدن، میزان قند خون و غیره قابل استفاده است. حسگرهای نصب شده بر روی این قلم و کاغذ می توانند به طور آنی داده های مربوط به سلامت افراد را دریافت کنند و این داده را در اختیار پزشکان و کادر درمان قرار دهند.

مهم ترین مزیت این قلم و کاغذ هوشمند هزینه پایین تولید آنها و نیز قابلیت استفاده ساده از آنهاست. بر خلاف محصولات هوشمند پلاستیکی، این قلم و کاغذ با محیط زیست نیز سازگاری دارند. محصول یادشده فعلا در مرحله آزمایشی است و قرار است بررسی های بیشتر بر روی آن برای تجاری سازی صورت بگیرد.
گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر