۱۵ تير ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۸
کد خبر: ۵۹۴۱۳
رئیس اتاق بازرگانی ایران و آذربایجان با اشاره به نقش تأثیرگذار منطقه آزاد انزلی در کریدور شمال-جنوب گفت: استفاده از ظرفیت کشورهای همسایه راهکار مقابله با تحریم است
به گزارش پایداری ملی به نقل از خبرگزاری تسنیم از رشت، حسین پیرموذن امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اهمیت منطقه آزاد انزلی اظهار داشت: منطقه آزاد انزلی حلقه اتصال کریدور شمال ـ جنوب است و این کریدور بین‌المللی و تجاری مهم بدون وجود این منطقه استراتژیک دچار مشکل خواهد شد.

رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و آذربایجان با بیان اینکه منطقه آزاد انزلی ظرفیت‌های زیادی در حوزه‌های مختلف دارد گفت: این منطقه در سطح کشور و حتی منطقه و بین کشورهای حاشیه دریای خزر از موقعیت بسیار خوبی برخوردار است و باید از ظرفیت‌های ویژه آن برای ارتقای استان گیلان استفاده کرد.

وی با تاکید بر اینکه این منطقه می‌تواند محل برگزاری جلسات بین تجار ایرانی و آذربایجانی باشد تصریح کرد: باید از ظرفیت ویژه منطقه آزاد انزلی برای گسترش مبادلات در حوزه‌های مختلف با کشورهای همسایه از جمله جمهوری آذربایجان بهره ببریم.

پیرموذن اعمال تحریم‌های ظالمانه از سوی دشمنان و مشکلات ایجاد شده در حوزه نقل و انتقال پول و مسائل بانکی برای کشور را مورد تاکید قرار داد و افزود: تحریم‌ها مشکلاتی را در حوزه تجارت و تامین مواد اولیه برای ما به وجود آورده اما می‌توانیم با استفاده از ظرفیت کشورهای همسایه با این مشکلات مقابله کنیم.

رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و آذربایجان به نقش تاثیرگذار منطقه آزاد انزلی در ارتقاء بخش صادرات کشور اشاره و بیان داشت: یکی از مهم‌ترین اقدامات مسئولان و مدیران منطقه آزاد انزلی در حوزه اقتصادی فعال کردن کریدور شمال جنوب از طریق این منطقه تجاری مهم است.

وی به تمایل سرمایه‌گذاران و تجار کشور آذربایجان برای فعالیت در منطقه آزاد انزلی اشاره کرد و عنوان داشت: این منطقه تجاری و مهم هنوز به جایگاه واقعی خود نرسیده است اما می‌توان با سرمایه‌گذاری‌های مشترک و همچنین سرمایه‌گذاری خارجی به ارتقاء اقتصادی کشور کمک کرد.گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر