۱۰ تير ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۵
کد خبر: ۵۹۳۶۸
در هفته آینده
وزیر امور اقتصادی و دارایی از تشکیل بورس املاک و مستغلات در هفته آینده خبر داد.
به گزارش پایداری ملی به نقل از خبرگزاری صداو سیما، فرهاد دژپسند در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری ایجاد پنجره واحد برای ورود شرکت‌های بخش خصوصی به بازار سرمایه گفت: شرکت‌هایی که در بورس پذیرش می‌شوند شفاف هستند، اما بسیاری از این شرکت‌ها نگران بودند که سازمان امور مالیاتی به پرونده‌ها ورود پیدا کند به همین دلیل در شورای هماهنگی اقتصادی مصوبه‌ای تصویب کردیم که براساس ان سازمان امور مالیاتی به جز سال ۹۸ که صورت‌های مالی مشخص شد به پرونده‌های سال‌های قبل شرکت‌ها مراجعه نخواهد کرد.
وی درباره تشکیل بورس املاک و مستغلات گفت: خوشبختانه موفق شدیم با همکاری سازمان بورس اولین جلسه را در این رابطه برگزار کنیم.
وی با اشاره به اینکه ۱۲ حوزه درگیر بورس مستغلات هستند افزود: بسیاری از سازمان ها، چون بنیاد مستضعفان. بنیاد شهید، ستاد فرمان امام، تامین اجتماعی و دانشگاه ازاد اعلام امادگی کردند تا املاک خود را در این بورس قرار دهند.
دژپسند گفت: با تامین اجتماعی و شستا تفاهم کردیم تا ۲۱ شرکت بورسی عرضه اولیه داشته باشند.
وی بیان کرد: از هفته اینده عرضه‌های اولیه طی دو روز عرضه می‌شود.
دژپسند افزود: بورس حامی سهامداران خرد است و از اعمال ضوابط و مقررات دست بر نمی‌دارد.

ایجاد پنجره واحد برای ورود بخش خصوصی به بازار سرمایه
تفاهم نامه همکاری ایجاد پنجره واحد برای ورود شرکت‌های بخش خصوصی به بازار سرمایه امروز بین اتاق بازرگانی، جامعه حسابرسان، بورس تهران و فرابورس امضا شد.
امروز در اتاق بازرگانی تفاهم نامه همکاری ایجاد پنجره واحد برای ورود شرکت‌ها به بازار سرمایه با حضور وزیر اقتصاد، روسای اتاق بازرگانی، سازمان بورس، بورس تهران و فرابورس امضا شد.
این تفاهم نامه با هدف ایجاد درگاه واحد برای ارزیابی، اقدام و پایش تامین مالی شخصیت‌های حقوقی بخش خصوصی از محل بازار سرمایه و بدهی کشور، با تمرکز بر بازار‌های تحت نظارت بورس تهران منعقد شد.
مدت این تفاهم نامه یکسال است و در صورت توافق طرفین تمدید می‌شود.
گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر