۰۵ تير ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۷
کد خبر: ۵۹۳۰۰
طبق برآوردهای وبگاه «وُرلداُمتر»، ویروس کرونا تا به امروز ۹ میلیون و ۵۳۱ هزار و ۸۱۰ نفر را در جهان مبتلا کرده و جان ۴۸۵ هزار و ۱۲۰ تن را گرفته است.
به گزارش پایداری ملی، به رغم تلاش‌های جهانی برای مقابله با شیوع بیماری ناشناخته کووید-۱۹ (ویروس کرونای جدید) شمار مبتلایان و فوتی‌های این بیماری در جهان رو به افزایش است.

«وُرلداُمتر»، در تازه‌ترین برآورد درباره شمار مبتلایان کرونا، فوتی‌ها و مبتلایان درمان شده این بیماری خبر داده که تعداد مبتلایان در جهان به ۹ میلیون و ۵۳۱ هزار و ۸۱۰ نفر رسیده است.

طبق اطلاعات این وبگاه آماری، تا به امروز تعداد ۴۸۵ هزار و ۱۲۰ نفر در جهان بر اثر ابتلا به کرونا جان باخته‌‌اند و شمار مبتلایان درمان شده هم به ۵ میلیون و ۱۷۸ هزار و ۹۶۹ تن افزایش یافته است.

خبرگزاری رویترز هم گزارشی درباره وضعیت جهانی ویروس کرونا در جهان ارائه داده است.

بنا بر برآورد این رسانه، شمار مبتلایان به کرونا در جهان به بیش از ۹ میلیون و ۳۳۰ هزار نفر رسیده و تا کنون ۴۷۸ هزار و ۱۲۶ تن قربانی شده‌اند. ویروس کرونا در بیش از ۲۱۰ کشور جهان مشاهده شده است.

طبق گزارش دانشگاه «جانز هاپکینز»، ایالات متحده آمریکا با ۱۲۱ هزار و ۹۶۹ قربانی و دو میلیون و ۳۸۰ هزار و ۴۵۲ مبتلا به کرونا بیشترین شمار مبتلایان و فوتی‌های جهان را در اختیار دارد.
منبع: فارس
گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر