۰۲ تير ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۷
کد خبر: ۵۹۲۴۸
رئیس سازمان تدارکات پزشکی گفت: هرچند گفته می‌شود که اقلام دارویی تحریم نیست اما ایجاد محدودیت در کانال‌های مالی برای خریداری دارو شرایط واردات را سخت و گاهی غیر ممکن می‌کند.
به گزارش پایداری ملی، حسن صفاریه، درباره تأثیر تحریم‌ها بر واردات دارو به کشور گفت: داروها و اقلام پزشکی در هیچ کجای جهان جزو تحریم‌ها نیستند و قابل دسترسی هستند اگر هم این مسئله باشد به ما لطمه‌ای نخواهد زد چون می‌توانیم از منابع دیگری وارد کنیم.

رئیس سازمان تدارکات پزشکی خاطرنشان کرد: البته تحریم‌ها در انتقال وجوه تأثیر گذاشته و کانال‌های مالی را محدود کرده است. هرچند گفته می‌شود که اقلام دارویی تحریم نیست اما ایجاد محدودیت در کانال‌های مالی برای خریداری دارو شرایط واردات را سخت و گاهی غیر ممکن می‌کند.

وی افزود: البته ما تاکنون با زحمات زیاد و شیوه‌های خاص خود واردات را انجام دادیم اما متأسفانه روند زمان‌بری را در بر دارد.

رئیس سازمان تدارکات پزشکی در پاسخ به این سوال که آیا خبر بسته شدن خط واردات دارو از کره جنوبی صحت دارد یا خیر، توضیح داد: بنده به طور قطع چنین خبری را نشنیده‌ام اما طی چند ماه گذشته واردات دارویی ما از کشورهای هند و چین بوده است.

صفاریه درباره وضعیت کمبود دارویی در کشور تصریح کرد: خوشبختانه در حال حاضر کمبود دارو یا مواد اولیه نداریم. شاید افزایش نیاز داشته باشیم و به صورت مقطعی نیاز به واردات داشته باشیم اما کمبود دارو نداریم و تمامی اقلام دارویی مورد نیاز در کشور وجود دارد.
منبع: مهر
گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر