کد خبر: ۵۸۰۲۵
تاریخ انتشار: ۱۲ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۶
ترامپ:
رئیس جمهور آمریکا با بیان اینکه کشور‌های زیادی به ما کمک کرده‌اند گفت که روسیه یک محموله خیلی بزرگ شامل کالا‌ها و تجهیزات پزشکی برای ما ارسال کرده است.
به گزارش پایداری ملی به نقل از دفاع‌ مقدس، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا شب گذشته بعد از گفت‌وگوی تلفنی خود با «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه به خبرنگاران اظهار داشت: مسکو یک هواپیما تجهیزات پزشکی به آمریکا در راستای مقابله با ویروس کرونا ارسال کرده است. 

وی افزود: «باید بگویم که ما روابط خیلی خوبی با بسیاری از کشورها داریم. چین تعدادی پرسنل اعزام کرده است. روسیه هم یک هواپیمای خیلی خیلی بزرگ با بار اقلام مختلف از جمله تجهیزات پزشکی برای ما ارسال کرده است. خیلی خوب است.» 

وی از بیان جزئیات بیشتر درباره کمکهای روسیه به آمریکا خودداری کرد. 

رئیس جمهور آمریکا همچنین گفت: برخی کشورهای دیگر نیز چیزهایی برای فرستاده‌اند که من را خیلی شگفت زده کرده است.

 کاخ کرملین روسیه روز دوشنبه از تماس تلفنی رئیس جمهور روسیه و رئیس جمهور آمریکا درباره بحران شیوع ویروس کرونا و همکاری دو کشور برای مقابله با آن خبر داد.

به گزارش خبرگزاری «اسپوتنیک»، در این بیانیه آمده است: «سران دو کشور نگرانی عمیق خود درباره حجم شیوع جهانی ویروس کرونا را ابراز داشتند. آنها همدیگر را در جریان اقدامات خود برای مقابله با این تهدید که در روسیه و آمریکا اعمال شده، قرار دادند.»
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: