۲۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۱
کد خبر: ۵۷۰۴۸
رئیس پلیس راه استان گفت: به علت بارش سنگین برف، سرما و یخبندان، رانندگان حتما زنجیر چرخ و تجهیزات زمستانی را همراه داشته و از سفرهای غیر ضروری خودداری کنند.
به گزارش پایداری ملی به نقل از ایلنا، سرهنگ "عباس مظفری" اظهار داشت : با توجه به ورود سامانه سرد بارشی از شب گذشته به استان زنجان و بارش شدید برف در استان برابر اعلام روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان، مقاطع تحصیلی زنجان، انگوران، ایجرود و ماهنشان در نوبت صبح و عصر تعطیل اعلام شد.

رئیس پلیس راه استان زنجان افزود: در محورهای کوهستانی و ارتفاعات شاهد مه گرفتگی هستیم که دید افقی را کاهش داده ضروری است رانندگان ضمن حرکت با سرعت مطمئنه از چراغ های مه شکن استفاده کنند.

وی با اشاره به اینکه کاهش شدید دما در زنجان و لغزنده بودن سطح جاده ها باعث کندی عبور شده ادامه داد: ماموران پلیس راه استان زنجان از ساعات آغازین بارش برف در گردنه های برف گیر مستقر و به خودروهای گرفتار در برف و کولاک امداد رسانی کردند.

سرهنگ مظفری خاطرنشان کرد: رعایت فاصله طولی بیشتر با خودرو مقابل، رانندگی با سرعت مطمئنه، اطمینان از سالم بودن وسیله نقلیه قبل از حرکت خصوصا اطمینان از سالم بودن سیستم روشنایی و برف‌پاک کن از موارد بسیار مهم برای رانندگی در چنین شرایط جوی، محسوب می‌شود.
گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر