۲۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۶
کد خبر: ۵۶۸۴۷
رسانه‌های ضدانقلاب و کاربران شبکه‌های اجتماعی شایعاتی را درباره ویروس کرونا منتشر می‌کنند که از خود ویروس کرونا خطرناک تر است.
به گزارش پایداری ملی به نقل از فارس با شیوع ویروس کرونا، شایعات زیادی در این باره  در فضای مجازی منتشر شد.  هر از چندگاهی برخی رسانه‌‌ها . کاربران شبکه‌های اجتماعی خبر از ابتلای یک بیمار ایرانی به ویروس کرونا در داخل کشور می‌دادند اما پس از مدت کوتاهی مشخص می‌شد چنین موضوعی صحت نداشته است.

به تازگی و با اقدام وزارت بهداشت مبنی بر بازگرداندن دانشجویان ایرانی در ووهان چین و قرنطینه ۲ هفته‌ای آن‌‌ها برای انجام آزمایشات، دور جدیدی از شایعات در فضای مجازی شکل گرفت. در این میان حتی رسانه‌‌هایی که مسئولان را به دلیل بی‌توجهی و دانشجویان گرفتار در ووهان مذمت می‌کردند، این بار بازگرداندن این دانشجویان به میهن برای انجام آزمایشات را مورد انتقاد قرار دادند!

این بازوهای رسانه‌ای دشمن پس از بازگشت دانشجویان ابتدا شایعه کردند که دانشجویان اصلا قرنطینه نشدند! اما پس از انتشار تصاویر و عکس‌های دانشجویان و رو شدن دستشان، سناریوی جدیدی را کلید زدند.

همچنین عده‌ای از رسانه‌های این جریان، حکومت را به عدم آموزش در برابر ویروس کرونا و پنهان کاری متهم کردند. درحالی که هشدارهای لازم در این باره توسط مسئولان به کرات داده شده است.

اکنون هم رسانه‌های ضدانقلاب با انتشار اطلاعات ناقص و غلط، ضمن ایجاد ترس و دلهره  سعی در تشویش اذهان عمومی دارند.

 در همین باره شبکه ایران اینترنشنال و رسانه‌‌های ضدانقلاب به تازگی مدعی نگهداری دانشجویان در شرایط نامناسب شدند و حتی ادعا کردند شیشه‌های محل قرنطینه را دودی و برای پنجره‌ها محافظ و نرده گذاشتند تا جو را امنیتی نشان دهند، درحالی که فیلم منتشر شده از داخل محل اسکان دانشجویان، دست آن‌‌ها را مجددا رو کرده است.

گزارش کریستف هملمن  نماینده سازمان جهانی بهداشت در ایران از وضعیت دانشجویان قرنطینه شده در هتل هم برعکس ادعاهای رسانه‌های ضدانقلاب را نشان می‌دهد. هملمن پس از بازدید از وضعیت دانشجویان اذعان کرد:  تمام افرادی که در این قرنطینه بودند، از خدمات ارائه شده توسط وزارت بهداشت جمهوری اسلامی ایران، رضایت کامل داشتند.

 نماینده سازمان جهانی بهداشت در ایران  اضافه کرد: ایران برای پیشگیری از کرونا ویروس جدید، در آمادگی کامل قرار دارد و اطمینان داریم که افرادی که از چین به ایران بازگشته اند، سالم و بدون ابتلا به این ویروس هستند و از نظر سلامت فیزیکی و روانی، در وضعیت بسیار خوبی قرار دارند و آمادگی دارند که با قدرت تمام، 9 روز دیگر در قرنطینه باشند.

اما با این تفاسیر رسانه‌های ضدانقلاب از شایعه پراکنی دست بر نداشتند. در آخرین اقدام این رسانه‌ها سعی دارند تا اهالی اطراف محل قرنطینه را تحریک کنند و اسکان دانشجویان را خطرناک جلوه دهند درحالی که اساساً اثبات نشده که این دانشجویان مبتلا به کرونا هستند و حتی نشانه‌‌‌های این بیماری را هم ندارند و فقط برای آزمایشات و خطر احتمالی در قرنطینه هستند. نکته بعدی آن که این افراد در مدت قرنطینه ارتباطی با محیط بیرون ندارند که بخواهد ویروس منتقل شود. همچنین توجه به اینکه حائز اهمیت است که ویروس کرونا در محیط خارج از بدن عمر طولانی ندارد.
گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر